OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

 Manifest žlutých vest

 Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMinformace

Buďte hodný na své děti, nezapomeňte, že jednou vám budou vybírat domov důchodců!

Velkovýrobci problémů z Evropské unie

(18.9.2015)

Pozorování politiky Evropské unie vede k závěru, že bruselští byrokraté a loutky, kterým říkáme vlády národních států v čele s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, kterou na šachovnici posouvají USA, mají patent na výrobu problémů, ale nemají talent na jejich řešení.

Unie nezvládla žádný z problémů jako je například nezaměstnanost, ukrajinskou krizi, řecký dluh vyřešila ještě větším zadlužením Řecka, migrační krizi nezvládá vůbec, protože se bojí přiznat její příčinu. Musela by pojmenovat Spojené státy americké jako strůjce obrovského problému, který ohrožuje Evropu. A tak se raději moudří lídři hádají o kvótách a mezitím se do Evropy úspěšně stěhují nejen lidé vypuzení ze svých domovů americkou dobrodružnou politikou, ale také naplánovaní islámští teroristé, připravení kdykoli vyvolat konflikt, který může přerůst ve válku. Co se Washingtonu nepovedlo s ukrajinskými fašisty, mohou nahradit islamisté. Bílý dům se jen tak lehce nevzdává.

Slováci versus EU

Slovenská vláda má v boji proti povinným kvótám nařízeným Unií podporu parlamentu, ale i značné části veřejnosti. Protesty se posunuly do roviny nejen proti islamizaci, ale také proti příčinám - proti NATO a přímo proti imperialistické politice USA. Do nedávna obdivovaná politika Spojených států se stává pro lidi neúnosnou a ztratila jejich podporu. Kupodivu, nepřičinila se o to žádná strana, ale samy USA svou politikou, a to i přes masivní mediální vymývání mozků.

Slovenský premiér Robert Fico odvážně mluví o odstranění příčin migrace těmi, kteří je způsobili a žádá, ať se řeší na místech, kde vznikly. Staví se za ukončení válečných konfliktů, za ekonomickou i jinou pomoc postiženým státům a upozorňuje, že přemístění lidí je po všech stránkách nevyhovující nejen pro Evropany, ale také i pro migranty. Vláda i přes kritiku od Evropské unie, bude trvat na dohodě V4. Jaké bude další rozhodnutí Unie, se uvidí po zasedání ministrů vnitra a v případě nedohody, předsedů vlád. Slovensko je ochotno poskytnout pomoc těm, kteří utíkají před válkou a přednostně křesťanům, kteří by se rychleji aklimatizovali ve slovenském prostředí. O prioritu pro křesťany žádá také Křesťanskodemokratické hnutí.

Kiska opět v roli dobrého anděla

Část společnosti, která je pro přijetí migrantů bez výhrad, má podporu u prezidenta, který apeloval na »dobré srdce a charakter Slováků«, které nyní mohou projevit. Ficova reakce na postoj prezidenta byla jednoznačná. »Prezident nenese žádnou odpovědnost za bezpečnost státu. Tu zajišťují tři ústavní činitelé - premiér, ministr vnitra a ministr obrany.« Proto premiér Robert Fico trvá na výběru, kdo bude žít ve Slovenské republice. Obává se teroristů. Na rozdíl od občanů Kiska Ficovy obavy nesdílí. Jeho charitativní přístup, který se rozchází se skutečností, je obyvatelstvu znám už od prezidentské předvolební kampaně. Již tenkrát nasliboval pracovní místa, ale na rozdíl od českého prezidenta Miloše Zemana, který využívá každé příležitosti, aby jeho cesty do zahraničí nebyly jen cestami reprezentačními, ale pro stát a podnikání i nanejvýš přínosnými, u Kisky Slováci takový přístup nevidí. Příležitost, jakou Zeman využil v Číně, Kiska vlastním přičiněním promarnil, jen aby se zalíbil v Bílém domě. Nedostal na oslavy ani pozvání.

Kiska sliboval nápravu ve zdravotnictví, ale sám pak dal přednost operaci v České republice. Co ovšem neopomene, jak upozornil list Pravda, využít dovolenou, a to údajně i několikrát, protože jeho děti nejsou zvyklé trávit ji na jedné pláži. Ani lety vládním speciálem na víkendy domů do Popradu neunikají pozornosti. Podle Pravdy pan prezident je více na reprezentaci než na práci, protože jak mu spočetli, více dnů z pracovního týdne tráví s rodinou než v metropoli v prezidentském paláci. Ale lidé si už srovnali jeho sliby se skutky přesto, že média o prezidentových přešlapech cudně mlčí. Proto v názorech, co s migrací a jak ji řešit je jim bližší stanovisko premiéra.

autor: Lýdie GRECKÁ
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena