OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

 Manifest žlutých vest

 Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMinformace

Buďte hodný na své děti, nezapomeňte, že jednou vám budou vybírat domov důchodců!

Kdo doplácí na nesmyslné sankce?

(28.8.2014)

Sankce, sankcionovat, uvalit embargo, zakázat, nedovážet, nevyvážet. Taková a obdobná slova dosáhla ve slovníku státníků, politiků a navázaných profesí v posledních dnech nebývalé frekvence. Objektem je Rusko, které podle byrokratů Evropské unie a administrativy USA musí být potrestáno za svou roli v konfliktu na východě Ukrajiny. Co na tom, že jsou nepoučitelní a opakují stále stejnou chybu. Oni konkrétně, politici v bílých límečcích, postiženi nebudou.

 

 

Zná někdo případ, že by mezinárodní bojkot a sankce přinesly nějaký efekt a přiměly »postiženého« k poslušnosti? Jaký měly a mají výsledek například americké sankce proti Kubě nebo Íránu? Zřekli se snad Kubánci svého společenského řádu nebo Íránci svého jaderného programu? Jistěže ne! Efekt sankcí se často obrátí proti »trestajícímu«. Kdo čím zachází, tím také schází! - praví známe pořekadlo.

Natož pak, když jsou sankce uvaleny na silného protivníka. Rusko není Nikaragua a ani Kuba, to si Američané a jejich prodloužená ruka politiků EU zřejmě neuvědomuje. A mohli si být jisti, že reakce vzbudí protireakci a podobnou hospodářskou intervenci.

V této hře, kterou nikdo nevyhraje, prohrávají především řadoví občané. Za hloupou ekonomickou strategii vůči Rusku nezaplatí tvůrci této politiky, ale masa daňových poplatníků, majitelé soukromých firem a společnosti a potažmo jejich zaměstnanci. Nikoliv van Rompuy, Barroso, Ashtonová, Zaorálek, Sobotka a další, kteří schvalují sankce vůči Rusku. Dopady lokajského přikyvování českých politiků pociťují již nyní třeba Madeta a strojírenští výrobci, kteří obchodovali s Ruskem v miliardových objemech. A další firmy s úzkými vazbami na ruský trh. Ke spokojenosti obou stran. Zajistí snad takto postiženým společnostem ministr Mládek nová odbytiště? Ano, mluví na toto téma, je si toho vědom, ale to je asi tak všechno. Zkrátka a dobře, jednostrannou politikou jsou postiženi ti, co s prounijním postojem české vlády nemají nic společného. A může být ještě hůře…

Řekněme si to trochu jinak. Jak moc bude vadit zdražení některých potravin či nedostatek zboží lidem se statisícovými příjmy? Tato hrstka obyvatel České republiky to ani nepocítí ve své peněžence. Potíž je však v tom, že právě oni určují směr naší zahraniční politiky. Nutno říci, že bez zodpovědnosti ke svým občanům, jen ve vleku pokynů z Bílého domu a Bruselu, bez toho, že by někdy skládali účty, až se opět prokáže notoricky známá pravda o »účinnosti« sankcí. Nutno připomenout, že z tohoto zástupu poslušné kamarily se vyčlenil prezident Zeman, který opět prokázal, za co si ho občané cení - nebál se vyslovit názor, jenž jde proti proudu unijních kývalů. Při všech výhradách vůči němu si važme, že máme hlavu státu používající nebojácně selský rozum.

Vladimír SLOBODZIAN, halo noviny.cz

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena