OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

 Manifest žlutých vest

 Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMListárna

„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“

Trumpizace společnosti

(3.3.2017)

Sorry jako, pindík a jiné výroky jsou nyní ve veřejném prostoru naprosto běžné. Ano, všechny tyto výroky pocházejí z úst ministra financí Andreje Babiše. Začínají se blížit sněmovní volby a slovník vládní koalice začíná nabírat na síle. Pozadu nezůstal ani předseda vlády. Ten se peprně vyjádřil na podivné příjmy ministra financí.

 

 

Všechny tyto výroky mi do značné míry připomínají předvolební kampaň Donalda Trumpa v USA. Ostatně se není čemu divit, protože hnutí ANO má najaté specialisty na předvolební kampaň právě z USA. Když si vzpomenete na předvolební kampaň v USA, tak vás zcela jistě zaujmou různé sexistické výroky, arogantní prohlášení nebo kontroverzní tvrzení nového amerického prezidenta. To vše se začíná prolínat i do našich podmínek. Naše politická scéna začíná používat prvky amerikanizace politiky. Z předvolebního klání se tedy začíná stávat určitý typ reality show. Lidé nevnímají, co je obsahem politiky, ale vnímají, kdo koho urazil, co řekl a jak to řekl. Právě nástup reality show do politického prostoru v sobě skrývá nebezpečí. Toto nebezpečí tkví v tom, že se k moci může dostat i člověk, který touží jen po moci. Ostatně nástupy nacismu a fašismu byly spojeny právě s určitým typem reality show. Vzpomeňte, jakým způsobem se před obecenstvem předváděl Adolf Hitler nebo Benito Mussolini.

Podobnost s dnešní dobou je nápadná. Je zde jen jeden jediný rozdíl: existence masmédií. Stačí, když se budete předvádět před kamerami. Úspěch v reality show je poté zaručen. Diváky jsme my všichni. Občané jsou konzumenty a nemusí ani vyjít z tepla svého domova. Vše je přenášeno on-line. Mám oprávněnou obavu, že pokud lidé začnou politiku sledovat jako reality show typu Výměna manželek nebo Big Brother, tak bude docházet k ještě většímu úpadku hodnot.

Politická kultura začíná hrubnout. Vulgarity prováděné v přímém přenosu vysílají do společnosti negativní tendence. S nárůstem těchto tendencí dochází k jevu, že i děti si dovolují ve škole na učitele používat různá gesta, která vidí od čelních představitelů státu. S nástupem vulgarizace začíná růst i násilí. Ať už slovní nebo fyzické. Vše se začíná vtěsnávat do sousloví, když to mohou říkat nejvyšší politici, tak proč bych to nemohl říkat také? Předvolební kampaň bude zcela jistě prodchnuta různými osobními výpady a emocemi, ale má být především o argumentech a vysvětlování, co je nutné v naší zemi změnit. Změnit se toho musí hodně. Od systému, přes změnu daňového systému, zvýšení důchodů, spravedlivou odměnu za práci atd. Politika je služba pro lidi a proto musí být předkládány jasná řešení a ne se urážet, osočovat. To totiž vede k úpadku morálky v celé společnosti.

autor: Jan KLÁN, poslanec (KSČM)
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena