OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

 Manifest žlutých vest

 Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMListárna

„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“

Nevolme lidi hájící jen své židle

(12.5.2017)

Úvod do květnových svátečních dnů nepřinesl na naší politické scéně uklidnění. Naopak. V den Svátku práce, na Prvního máje, jsem měl možnost společně s poslancem Karlem Šidlem promluvit k občanům v Klatovech, kteří se oslav za příjemného počasí zúčastnili. Zde jsem mimo jiné řekl: »Doma jsme svědky boje uvnitř vládní koalice. Sociální demokracie se nemůže vymanit z vlastního marasmu. Nejenže neplní předvolební sliby, ale stále častější roztržky ve vládní koalici vedou k tomu, že je odváděna pozornost od podstatných věcí. Premiér Sobotka neví, zda odvolat černokabátníka Hermana, nebo strážce především své kasy, miliardáře Andreje Babiše. Jeho nerozhodnost je natolik velká, že tento snílek i v tak rozhádané koalici doufá, že vyhraje volby.«

Netušil jsem v tu dobu, jakou budu mít pravdu. A občané se nestačí divit, co nám pan premiér předvádí. Jednou oznámí podání demise do konce týdne, následně okolo poloviny května a nakonec se dovídáme, že ji asi nepodá vůbec. Postará se jen o odstranění dalšího čarujícího mága (i když má velkou podporu občanů, alespoň dle průzkumů, což je udivující) finančního oligarchy Babiše, který v tom hraje hlavní roli (i když si myslím, že lidem měl objasnit způsob nabytí majetku). Obětní beránek byl vždy občany hájen, jako tomu bylo například i za J. Pospíšila. Zdá se vám to neuvěřitelné? Ne, to je realita dnešních dní. Přitom není jediného zákona, který by přinesl něco dobrého většině občanů. Protekce, podvody, rozkrádání majetku, atd. zasahujících do nejvyšších pater nejen politiky, hýbou touto republikou. A nikomu to nevadí. Bodejť, vždyť jde především o židle politiků a s tím spojených financí, které pobírají.

Je zajímavé, že když se měli politici rozhodnout o navýšení svých prebend, neváhali a ruku zvedli tak rychle, že se pohnul i strop sněmovny. Když se ale mělo rozhodnout, kolik dostanou přidáno důchodci, první co bylo, že nám miliardář oznámil, co to bude stát státní kasu. Zda na to vůbec bude. Když se projednával zákon o sociálním bydlení, debatovalo se o něm (a ještě se jistě, nebo snad, debatovat bude) týdny a měsíce. Zatím bez výsledku. Nedivme se, nyní jde o křesla našich nejvyšších, i když premiér říká, že na své funkci nelpí. Když na ní nelpí, nechť odstoupí a pan prezident zcela jistě z dalších »socanů« někoho vybere. Těch, kteří se tlačí na toto křeslo, je hodně.

A co z této komické politické rošády nemající v Evropě obdoby vyplývá pro prostého občana? Jediné! Nevolit politiky hájící jen své židle, nevolit slibotechny, ke kterým všichni patří, alespoň ve vládní koalici. Církevní restituce (ČSSD a ANO to měly v programech) jsou toho zářným příkladem. Osobně bych se přimlouval za předčasné volby, které odpovídají současné politické situaci bez ohledu na ústavní, politické a jiné zvyklosti, na které se kdekdo odvolává. Vždyť ostatním lidem v zahraničí jsme jen pro smích.

 

 

autor: Jan REJFEK
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena