OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Usnesení IX. sjezdu KSČM

 Stručný volební manifest

Volební program KSČM 2017 - 2021 

volby podle obcí do kraje v okrese Znojmo rok 2016

volby sněmovna rok 2017

leden 2018 - volba prezidenta 

 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

Znojmo KSČMPřečetli jsme

„Kdo se nezajímá o politiku, o toho se začne zajímat politika“.

Pravá tvář pana Sobotky

(11.3.2018)

V sobotu jsme se dozvěděli, poté co vedení ČSSD se přece jen rozhodlo o vstřícnost k ANO, že Bohuslav Sobotka se proti tomu zásadně staví. Je to podruhé, kdy expremiér veřejně podpořil pravici ve Sněmovně. Neveřejně postupoval ve shodě s ní zřejmě už vícekrát. Poprvé tomu bylo při prvním čtení návrhu komunistů na zdanění tzv. finančních náhrad, které církve, především ta katolická, dostávají za »nevydaný majetek«. Ač sociální demokraté ve své většině pro návrh hlasovali, pravice se jednotně postavila proti a žádala jeho zamítnutí. Společně s ní tedy hlasoval i bývalý premiér. Tím ovšem dokázal, že už při tvorbě sociálnědemokratického programu pro volby 2014, který tento požadavek obsahoval, to nemyslel vážně. Proto i jeho následný postup, už jako předsedy vlády, byl velmi velmi liknavý, a proto se tak razantně postavil i proti českobudějovickému krajskému vedení, v jehož čele společně s komunisty byl tehdy i dnešní místopředseda ČSSD Jiří Zimola.

 

Bohuslav Sobotka, jak známo, byl svými jihomoravskými voliči vyzván, aby opustil poslanecké křeslo. Odmítl to. Přitom, jak dosvědčují jeho dosavadní zmíněné postupy, neplní programové cíle sociální demokracie, pro něž byl v posledních volbách do Sněmovny zvolen a které konkretizoval únorový sjezd ČSSD. Sobotka ještě loni, je to vlastně rok, na předchozím 39. sjezdu, byl šedesáti sedmi procenty delegátů zvolen do čela této strany, aby po pár měsících, když se propad sociální demokracie jevil reálným, z vedení odstoupil (nebo byl donucen odstoupit) a předal moc neustále lavírujícímu Chovancovi. Na kandidátku sociální demokracie se však on a jeho souputníci zapsat nechali a byli zvoleni. Jenže strana po volbách není vůbec silnou a jeho hlas pro případný vstup do Babišovy vlády nebo pro její toleranci může ve spojení s dalšími bývalými funkcionáři vyvolat problémy. Zmíněné dva postoje dokazují, že nejde o ničím nepodloženou informaci. Pokud ovšem přece jen jeho strana se podřídí jeho postojům, může to znamenat dokonce také odklon do bezvýznamnosti a to by voliči těžko akceptovali.

Je ovšem možná ještě jedna varianta Sobotkova vývoje. To, že by se sám vzdal mandátu a tedy i slušného poslaneckého platu, nepřichází totiž v úvahu. Cesta doprava však je stále otevřená. Nedivil bych se, kdyby v brzké době Sobotka vystoupil z poslaneckého klubu ČSSD a ze strany vůbec a začal hlasovat s pravicí, aby nakonec splynul s některou z pravicových stran. Nezdá se mi, že jde o tak nemožnou variantu.

 

 

autor: Milan ŠPÁS, místopředseda OV KSČM Hradec Králové
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena