OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

 X.sjezd KSČM

volby podle obcí do kraje v okrese Znojmo rok 2016

volby sněmovna rok 2017

leden 2018 - volba prezidenta 

 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

Znojmo KSČMPřečetli jsme

„Kdo se nezajímá o politiku, o toho se začne zajímat politika“.

Kdyby přijeli američtí motorkáři…

(13.5.2018)

Televize, rádia, některý tisk v uplynulých dnech opět masírovaly veřejnost, cože to za hrůzu projelo naší zemí – motorkářská skupina Noční vlci, ve které jsou nejen Rusové, ale i příslušníci dalších národností.

 

Kdo měl možnost se s nimi setkat, třeba v Brně, Praze, Frýdku-Místku a jinde, kde se uskutečnily jejich zastávky s kladením květin, mi dá za pravdu, že se tito motorkáři nijak neprojevovali nacionalisticky, vůbec ne namyšleně a už vůbec ne násilnicky. To jsou všechno bludy těch, kteří je neviděli a jen opisují nepravdy od jiných. Někdo jim nabulíkoval, že když přijíždějí Rusové, kteří dokonce mají tu drzost – světe, div se! – navštívit čestná pohřebiště rudoarmějců, musí být Putinovými agenty a – i takové transparenty jsem viděla – bezpochyby Putinovými psy. Pro poslankyni ODS Miroslavu Němcovou, která nalezla zalíbení ve velkých gestech, jsou Putinovým vojskem. »Oni sem nejedou vzdát čest padlým, oni sem jedou znovu si obsazovat území, které pořád považují za své,« řekla Parlamentním listům. Jsou to gejzíry nenávisti, jež tryskají z této poslankyně.

Každý, kdo se s členy Nočních vlků na některé letošní akci setkal, by měl ve jménu pravdy podat svědectví. Pište do médií, mluvte s lidmi, sdělte své postřehy. Jediné, co je na těchto motorkářích zvláštní, jsou snad jejich oděvy. Více než stovka jezdců oblečených v černých kožených kalhotách a bundách s všelijakými nápisy nemusí všem konvenovat. Když se však s nimi dáte do řeči, zjistíme, že jsou to běžní lidé, kteří se s úctou chovají k památce svých dědů – těch, kteří zaplatili cenu nejvyšší za mír a svobodu v Evropě.

Mé pražské poznatky jsou následující: přijeli, mávali lidem, kteří je vítali, někteří měli na motorce vlajky Ruska či historické prapory související s Velkou vlasteneckou válkou. Poté, co zaparkovali, si krátce odpočinuli, pak se shromáždili a společně položili věnec k památníku sovětským vojákům padlým při osvobozování Československa. Viděla jsem na vlastní oči, jak každý z nich držel v ruce rudý karafiát, který každý motorkář, včetně českých a slovenských kolegů, položil pietně k patě památníku a poklonil se. Pak krátce dva tři motorkáři promluvili, bez patosu, jen o tom, že nesmíme zapomenout. Nikoli kvůli mrtvým, nýbrž kvůli živým, aby se válka již nikdy neopakovala. Ani slovo nepadlo o ruském prezidentovi. Neviděla jsem jediný projev ruského nacionalismu. Nezazněla ani nota ruské hymny. Po této důstojné pietě odjeli.

Je to stejné jako onehdy s fotografií bývalého jihomoravského hejtmana Michala Haška, jenž dostal od agilního moderátora ČT vyčiněno, že si dovoluje se s Nočními vlky vyfotografovat. Předtím Hašek, dnes poslanec Jaroslav Foldyna, který musel být za to, že jel část trasy s nimi, v televizi pranýřován.

Nejde o nic jiného než o snahu rozdmýchávat konflikty uvnitř ČR a co nejvíce očernit a znevážit osvoboditelskou misi Rudé armády. Vygumovat ji z paměti. Vygumovat ji z dějin. Kdyby k nám přijeli američtí motorkáři, rázem by se stali celebritami a miláčky všech.

 

 

autor: Monika HOŘENÍ
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena