OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Usnesení IX. sjezdu KSČM

 Stručný volební manifest

Volební program KSČM 2017 - 2021 

volby podle obcí do kraje v okrese Znojmo rok 2016

volby sněmovna rok 2017

leden 2018 - volba prezidenta 

 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

Znojmo KSČMDnes

Doma i ve světě

Kiska se snaží o chaos a rozbití politického uspořádání

(13.3.2018)

Vražda slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky se stala spouštěcím mechanismem k propuknutí „bratislavské revoluce“, alespoň tak to vidí bývalý europoslanec, člen správní rady Institutu Václava Klause a exprezidentův poradce Ivo Strejček. Výzvu slovenského prezidenta Kisky k „zásadní rekonstrukci vlády nebo předčasným volbám, ať byly motivy vraždy dvou mladých lidí jakékoliv“, lze podle něj stěží chápat jinak než jako Kiskovu cestu k revolučnímu přeformátování současného politického uspořádání na Slovensku.

Stále však podle Strejčka zůstává otázka, jakou „novou“ kvalitu má Kiskou zamýšlená změna přinést. „Nezdá se totiž, že by na Slovensku existovala silná, důvěryhodná – a nekriticky proevropská alternativa k tamním sociálním demokratům,“ uvedl ve svém komentáři na webu  a doplnil, že pokud tento předpoklad platí, pak cílem celé „akce“ musí být buďto zásadní oslabení slovenského premiéra Fica, nebo přímo jeho odstranění. „Pokud by se totiž z něho podařilo učinit ‚viníka‘ dnešní společenské situace na Slovensku, která má být ‚ohrožením demokracie‘, byl by po zbytek výkonu mandátu odsouzen do pozice ‚probruselského‘ vazala,“ dodal.

Cílem dnešní revoluční atmosféry, kterou spustilo stanovisko Bratislavského hradu, je vyvolání politického chaosu, jehož cílem je rozbití současného slovenského politického uspořádání, alespoň tak to vidí Strejček, podle kterého je třeba si vážně povšimnout varovných slov premiéra Fica, že Kiskův projev „nebyl psán na Slovensku“, a zamyslet se nad tím, proč má k takovému oslabení slovenské republiky vlastně dojít.

„Nemá jít v důsledku o pokus destabilizovat celý středoevropský ‚visegrádský‘ prostor, který jakž takž drží pohromadě a společně oponuje německo-francouzskému tlaku na přijímání migrantů? Nemá být proces chaotizace, skandalizace a obviňování zemí jako Polsko, Maďarsko, ČR a dnes i Slovensko z nedodržování jakýchsi ‚evropských hodnot‘ výrazem záměrů, ‚když to nejde s vámi, půjde to s někým jiným‘,“ pokládal si Strejček otázky.

Celé tohle dění se prý týká samozřejmě i nás a nejde pouze o Slovensko, ale o celý středoevropský region. „Časté a temné mediální vzkazy o tom, že tu existuje jakýsi ‚český přesah‘, nás o tom přesvědčují. Pokud by se ‚bratislavská revoluce‘ přelila k nám, zastihne nás oslabené,“ vztyčil Strejček varovně ukazováček a připomněl, že nemáme jasnou vládu a veřejné mínění rozpolcené. „Kiskův politický útok na Fica v Bratislavě ukazuje, jak snadné je v této době rozvrátit společnost a infikovat ji cizorodými zájmy,“ dodal.

Bývalý europoslanec proto varuje, že příště to může být Česká republika, která se stane objektem možné „chaotizace“ středoevropského prostoru. Připomněl například vehementní spor o (ne)zvolení komunistického poslance do čela parlamentní komise, který zdejší společností hýbe. „Není nemožné představit si záměrnou organizaci demonstrací na českých náměstích, řízeně skandujících ‚raději demokracii z Bruselu‘,“ míní.

Snadno se prý v té nepřehlednosti zapomene, že o „obranu demokracie“ nepůjde. „Musíme být obezřetní. Bratislavský příklad ukazuje, jak snadné je dnes namíchat ve středoevropském prostoru osudovou třaskavou směs s revolučním potenciálem a využít ‚okno příležitosti‘ pro změnu preferencí rozhodující části společnosti,“ uzavřel

autor: Ivo Strejček
zdroj: PL
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena