OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Usnesení IX. sjezdu KSČM

 Stručný volební manifest

Volební program KSČM 2017 - 2021 

volby podle obcí do kraje v okrese Znojmo rok 2016

volby sněmovna rok 2017

leden 2018 - volba prezidenta 

 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

Znojmo KSČMAktuálně - střípky

Aktuálně - střípky

V Moskvě se válejí smíchy

(3.3.2018)

Pobavil jsem se. Skutečně pobavil. Proč? Kvůli čemu? Ale pro nedávné zajímavé vyjádření prezidenta Trumpa k onomu honu na čarodějnice, tedy k údajnému ovlivnění amerických prezidentských voleb Ruskem. Řekl: »Pokud bylo cílem Ruska v USA rozpoutat neshody a chaos, pak se všemi slyšeními, vyšetřováním a stranickou nenávistí uspělo víc, než by si dokázalo představit v nejdivočejších snech. V Moskvě se válejí smíchy...« Měl pravdu. Jak by opravdu mohl kdokoli ovlivnit americké volby? Čím? Nějakou zprávou, která by toho druhého kandidáta ponížila či odkryla nějakou jeho slabou stránku? Pak by to musela být taková informace, která by se šířila po všech amerických médiích. Bylo něco podobného? Nepamatuji si, už proto, že naše média se americkým volbám věnovala více než třeba problému inkluze a případnému začleňování možných imigrantů z muslimských zemí do našeho života nebo sklizni obilí, a tudíž následné ceně chleba.

Nebo se ruským médiím či kouzelníkům s počítači podařilo vmontovat do každého televizoru každého občana Spojených států nějaký zvláštní přístroj, jímž vsugerovávali voličům do mozku informace hovořící pro Trumpa. Napsal jsem »pro Trumpa«, ale to by snad měl současný prezident spíše ohodnotit pozitivně. Tedy, pokud by to byla pravda.

Či... třeba tím, že si Rusové koupili »všechny muže Hillary Clintonové«, aby místo účinné přípravy na ústní souboje s Trumpem jí podsouvali nesmysly a podřadné informace a tím nahrávali na smeč Trumpovi? Zřejmě by musely být vymýšleny dokonce snad až v Kremlu. Ale i to se mi zdá jako úplná blbost. Kdyby to bylo pravda, pak by Hillary už dávno někoho žalovala. Jenže ona nežaluje.

Zbývá jen jediné vysvětlení, protože nepředpokládám, že CIA je tak neschopná, aby neodhalila ruskou stopu, tedy vměšování do vnitřních věcí USA. Aféry s jedním vojínem, který se změnil ve vězení v ženu, či se spisy WikiLeaks, už v oné době byly minulostí a nové nikdo neodhalil. Oč může jít? Snad o snahu vysvětlit části americké společnosti, že za porážku Hillary nemůže ona. Možná ji dokonce tak připravit pro další duely. Hlavně však zřejmě půjde o to eskalovat napětí ve světě, které umožní přesvědčit občanstvo, že je třeba dalších a dalších miliard na další a další zbrojení a nové zbraňové systémy a možná že tak donutit Rusko, aby už nebylo tak nevstřícné k plánu rozdělit se bratrsky o bohatství Uralu a Sibiře, protože to pro ně bude jediná cesta, jak dalším zbrojením nevykrvácet.

Jenže Rusko nám ukázalo, že takovou hru hrát nechce a že je schopno i s menším vojenským rozpočtem zastavit případné agresory. Trump by se neměl tedy divit, že v Kremlu ze situace ve Spojených státech se »válejí smíchy«.

 

 

autor: Jaroslav KOJZAR
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena