OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

Hlupáčky z nás nedělejte !

(1.12.2019)

Atak na vše čínské pokračuje. Není snad dne, kdy bychom se nedozvěděli, že ta či ona činnost Číňanů zasahuje prý do našich věcí, všude kolem se to hemží čínskými špiony. Výroční zpráva BIS za rok 2018 si také přisadila. Mezi nejvýznamnější čínské zpravodajské služby zařadila i Oddělení pro mezinárodní styky ÚV Komunistické strany Číny (?). Varuje před pozváními na školení, semináře a poznávací zájezdy.Minulý týden jsem na tomto místě informovala o Mezinárodním sinologickém centru při Karlově univerzitě, které je podporováno nadací se sídlem na Tchaj-wanu. Od roku 2002 je jeho ředitelkou známá sinoložka profesorka Olga Lomová. Není mi známo, že by někomu vadila podpora univerzitního pracoviště od tchajwanské nadace. Zato činnost Česko-čínského centra při UK byla rozhodnutím rektora ukončena kvůli »spornému financování« česko-čínských konferencí. Na dvojí metr, jenž nejpřednější naší univerzitě nesluší, jsem již poukázala.

A další zajímavost. V ČR funguje zapsaný ústav AcaMedia, který »si klade za cíl překlenovat informační mezeru mezi akademickým prostředím, médii a veřejností. Hlavní náplní její činnosti je realizace projektů pro informovanou diskuzi na společensky důležitá témata«. Následuje citát prof. Lomové, ředitelky Ústavu Dálného východu na Filosofické fakultě UK a předsedkyně správní rady AcaMedia, a myšlenka sinologa Martina Hály, ředitele a zakladatele AcaMedia a spoluzakladatele serveru Sinopsis. Pod AcaMedia je podepsán právě Sinopsis, který současnou Čínu miluje jako osinu v... Ústav AcaMedia »za laskavou podporu« děkuje sponzorům: Člověk v tísni, Nadace Karla Janečka, Nadační fond nezávislé žurnalistiky a NED.

Poslední uvedená instituce je nejzajímavější. Jedná se o Národní nadační fond pro demokracii, založený v USA jako neziskovka, jejímž cílem je propagace demokracie ve světě. Je financována ze státního rozpočtu Spojených států. Názory, že pod rouškou šíření demokracie NED dělá veřejně to, co předtím dělala CIA tajně (ovlivňování vývoje v různých zemích světa), jsou legitimní. NED pracoval (pracuje) na Ukrajině, v Latinské Americe, Hongkongu, také prý u nás. A jsme zpět u výroční zprávy BIS. O americkém NED neuvádí ani písmenko!

Takže na jednu stranu se zostřuje tlak na Čínu. Na všechny, kteří s ní jakkoli spolupracují, je neurvale útočeno. Profesorka Lomová v médiích ČLR kritizuje (přitom také vysedávala v Radě Česko-čínského centra UK; rezignovala teprve v říjnu). Lidé »tohoto okruhu« napadají financování projektů z čínských zdrojů. Přitom se jim nepříčí, aby jejich aktivity financovaly taky cizí kasičky - z jiné části zeměkoule. Hlupáčky z nás nikdo dělat nebude.

 

 

autor: Monika HOŘENÍ
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena