OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

  Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

Podvody s projektem Paměť národa

 Jak vlasovci pomáhali pražským povstalcům

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

KSČM v okrese Znojmo                                    fotogalerie rok 2020                              Přidejte se k nám                                    

Náš kandidát na senátora za Znojemsko.       Pozvánka krajské rady KČP                volební model podle CVVM 

KSČM je tady pro vás                                        K.Panuška: PAK TO DĚTEM VYSVĚTLETE,KDYŽ SE VOLIČ ZASE SPLETE

 

autor: Mediální úsek ÚV KSČM
V reakci na slova M. Pompea o Rusku a Číně premiér Andrej Babiš uvedl, ze žádné ohrožení necítí. Nepřímo uvedl, že nebudeme ani nikoho předem vylučovat z tendru na jaderné elektrarny a ČR odmítla podepsat memorandum proti Huawei. Je do dobře nebo špatně?
autor: Mediální úsek ÚV KSČM

Rozhovor Haló novin se Stanislavem Grospičem, místopředsedou ÚV KSČM a předsedou Odborového svazu Čech, Moravy a Slezska

Jste z Mladé Boleslavi, kde je hlavním zaměstnavatelem Škoda Auto, v níž se nyní měnil ředitel, což vyvolalo určité kontroverze. Můžete našim čtenářům popsat situaci?

Automobilový průmysl v Československu i vlastně dnešní České republice má velkou tradici. Od vzniku první republiky se stal postupně jedním z nejpodstatnějších průmyslových odvětví, který přímo zaměstnával desítky tisíc zaměstnanců a další desetitisíce kooperujících zaměstnanců, v drtivé většině vysoce odborně kvalifikovaných dělníků.

 

autor: Václav ŠENKÝŘ, předseda kontrolního výboru města Děčína a kandidát na senátora na Děčínsku
V těchto dnech přiletí do České republiky americký ministr zahraničí Pompeo. Ano ten, který před několika dny vyřkl větu, která by měla platit k »výrokům století«. Mohli jsme se s jejím zněním seznámit i v Haló novinách. Jiná média se jí příliš nezabývala. Osobně se nedivím, že tomu tak bylo. Neměl bych se však divit, že právě takovou větu vyslovil jeden z představitelů Spojených států, protože snad žádní jiní politici z žádného státu na světě nemají tak málo vzdělané představitele.
autor: Vojtěch FILIP, 1. místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ÚV KSČM
Současná situace, více jak kdy jindy, vede za předsednictví Německa Radě EU pochopitelně mnoho lidí k zamyšlení, proč vlastně vznikla Evropská unie - oficiálně politická a ekonomická unie?
autor: Roman Blaško
zdroj: Haló noviny

Rozhovor Haló novin s Petrou Prokšanovou, předsedkyní Komise mládeže při ÚV KSČM a členkou Společnosti Ludvíka Svobody

Vím, že se jako členka Společnosti Ludvíka Svobody velmi angažujete v uchování odkazu armádního generála a prezidenta Ludvíka Svobody. Nedávno moderátor veřejnoprávní televize pronesl výrok, který tento odkaz zpochybňuje. Jak jste na něj reagovala? 

autor: Vojtěch FILIP, 1. místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ÚV KSČM
Nemohu jinak, ale ještě jednou se vrátím k tomu, co všechno se může stát ve veřejnoprávní televizi a co je umožněno jejím redaktorům bez toho, aby z toho byl vyvozen alespoň nějaký závěr. Znovu tedy ocituji, i když se studem, který dotyčný pan redaktor nemá:
autor: Pavel Kováčik, předseda Poslaneckého klubu KSČM
zdroj: FB
Nechce se mi souhlasit s názory některých politiků o jednotné frontě proti Babišovi. To není program, který by lidem pomohl, hádání a vzájemné obviňovaní jen zakrývají opravdové problémy.
autor: autor: Luboš Xaver Veselý

Politik Pavel Kováčik zdědil po tatínkovi slovenskou národnost, po mamince je, jak sám říká, Moravák jak poleno. „Když se rozpadlo Československo, nechal jsem si slovenskou národnost, protože se za svoje předky nestydím. Má rodina pochází od Bánovců nad Bebravou, z obce Ruskovce. Já jsem se narodil v Třebíči, které je pro mě rodiště s velkým R,“ říká.

Po třebíčském gymnáziu se Pavel Kováčik vydal do Brna, kde vystudoval vysokou školu zaměřenou na zemědělství. „Vše, co v životě mám a za co můžu vděčit, dlužím třebíčskému gymplu. Myslím si, že dobrý gympl dá člověku do života vše, co potřebuje, a gymnázium v Třebíči patří ke světlým dobám mého života,“ přiznává poslanec.

autor: Mediální úsek ÚV KSČM
zdroj: Sputnik News
Bonzovat Bruselu, když se něco nelíbí? Ano, to je styl, který razí někteří čeští politici. Výsledek hlasování v českém parlamentu o Radě České televize se nelíbí až samotnému místopředsedovi Evropského parlamentu. K naší smůle jde o českého europoslance Marcela Kolaju, který se do zákonodárného orgánu EU dostal za Piráty.
autor: Marta Semelová, předsedkyně KV KSČM Praha
Tlak na přepisování dějin v podání Pirátů nezná mezí. Snůšky lží, jimiž tyto politické rychlokvašky provázejí odstraněním desky ze Staroměstské radnice, kterou v roce 1946 odhalil tehdejší prezident Edvard Beneš a jejíž text vyjadřuje vděčnost Rudé armádě za osvobození Prahy, jsou plivnutím do tváře všem, kdo bojovali za mír a pokládali své životy za naši svobodu. Nejde jen o to, že pražský primátor Zdeněk Hřib, poslanec Jan Lipavský a další prokazují naprostou neznalost dějin, to je jejich ostuda a zároveň ostuda třicetiletého vymývání mozků nejen na školách.
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena