OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 KSČM v okrese Znojmo                             fotogalerie rok 2019                                     Přidejte se k nám

 Hroznatín 23.listopadu 2019                     Venezuelská opozice se rozpadá                

 diskuzi před XI.sjezdem            KSČM proti turecké agresi v Sýrii             O umanutosti ideologické perverze         

 Blokace Člověka v tísni                           Trestní kauza                                  Náš kandidát na senátora za Znojemsko. 

 talent od dětství                                       Soudy jménem lidu a podle zákona
autor: VV ÚV KSČM
KSČM se otázkou měny, tedy udržení naší koruny a nepřijetí eura, zabývá dlouhodobě, a to od samého počátku vstupu do Evropské unie.  KSČM trvá na tom, aby o tak zásadní otázce mohli rozhodnout občané referendem, před kterým by měla být provedena důkladná aktuální analýza problému a proběhnout vysvětlovací kampaň-
autor: Monika HOŘENÍ

Atak na vše čínské pokračuje. Není snad dne, kdy bychom se nedozvěděli, že ta či ona činnost Číňanů zasahuje prý do našich věcí, všude kolem se to hemží čínskými špiony. Výroční zpráva BIS za rok 2018 si také přisadila. Mezi nejvýznamnější čínské zpravodajské služby zařadila i Oddělení pro mezinárodní styky ÚV Komunistické strany Číny (?). Varuje před pozváními na školení, semináře a poznávací zájezdy.

Extremismus, nebo chování řeznického psa?
autor: Marta SEMELOVÁ, předsedkyně KV KSČM Praha
Tato otázka mě napadla při čtení písemné odpovědi starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) na interpelaci bývalého komunistického zastupitele této městské části Ivana Hrůzy. Ten jej interpeloval ve věci dění kolem pomníku maršála Koněva. Na něj nechal starosta nejdříve umístit dehonestující desku plnou nepodložených spekulací a nyní má radnice Prahy 6 v úmyslu odstranit pomník úplně. Ivan Hrůza zcela věcně a objektivně popsal všechny souvislosti a žádal, aby městská část pod vedením Koláře přestala s útoky a přepisováním dějin.
pael k
autor: Marie KUDRNOVSKÁ

Rozhovor Haló novin s Pavlem Kováčikem, předsedou poslaneckého klubu KSČM a stínovým ministrem zemědělství

 Jedním ze základních dlouhodobých programových východisek KSČM je ochrana přírodních zdrojů. Myslíme tím skutečně účinnou ochranu, dlouhodobě působící ochranu tak, aby nemohlo docházet k jejich devastaci, zcizování, drancování, exploatování, a aby sloužily skutečně občanům ČR, nikoli převáženě zájmům cizího kapitálu. V tomto rámci jsme podali k projednání ve Sněmovně návrh na ústavní ochranu vody a také návrh novely zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Obě dvě předlohy jsou ve hře.

autor: Výkonný výbor ÚV KSČM
Občané se u nás po druhé světové válce rozhodli pro systém, který byl budován jako sociálně spravedlivá alternativa kapitalismu, jako socialistická společnost. Lidé tehdy doufali v nový začátek, který zabrání opakování starých hrůz a nespravedlivostí. Komunistická strana Čech a Moravy proto nezapomíná na odkaz 80 let od tragické smrti Jana Opletala, Václava Sedláčka a dalších, na odkaz brutálně potlačených studentských nepokojů 17. listopadu 1939 nacistickou okupační mocí.
autor: Výkonný výbor ÚV KSČM

Komunistická strana Čech a Moravy nesouhlasí s rozhodnutím zastupitelstva městské části Praha 6 ze dne 12. září letošního roku o přemístění sochy maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva.

    Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář za TOP 09 a část zastupitelů zaktivizovala kolem umístění sochy maršála Koněva na náměstí Interbrigády silnou protiruskou a protikomunistickou kampaň. Tento jejich krok zapadá i do jiných stupňujících se akcí namířených proti objektivnímu pohledu na naši historii a zejména druhou světovou válku, osvobození Československa a hlavního města Prahy.

autor: VV ÚV KSČM
Bydlení je základní lidské právo obsažené ve Všeobecné deklaraci OSN z roku 1948 a Listině základních práv a svobod, jenž je součástí ústavního pořádku České republiky. Náklady na bydlení však patří v dnešní společnosti k jedné z dramaticky a neustále rostoucích položek, která výrazně ovlivňuje životní úroveň lidí a často se pohybuje na hranici lichvy. Náklady na bydlení a vlastní nájemné výdaje zažívají strmý růst i ve většině měst zemí Evropské unie. Zhoršuje se reálná dostupnost bydlení.
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena