OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

Podvody s projektem Paměť národa

 Jak vlasovci pomáhali pražským povstalcům

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 KSČM v okrese Znojmo                                    fotogalerie rok 2020                                Přidejte se k nám                                     

 Vyjádření k situaci KSČM                              Kde vzít peníze nejen na důchody?         Stačí si odplivnout

 Už nejde sedět v koutě a čekat                        Názory z tisku na změny na Znojemké radnici

autor: Soňa Marková, stínová ministryně zdravotnictví za KSČM
Česká republika má zřejmě před sebou nejhorší týdny pandemie. Roste počet nakažených a tím i těch, kteří potřebují nemocniční péči, včetně té intenzivní. Zdravotníci jsou na pokraji sil a řada nemocnic již nemá volnou kapacitu, i když ruší tzv. zbytnou péči. Chebská nemocnice o víkendu začala pacienty posílat do jiných zařízení, byla zrušena jednotka intenzivní péče chirurgie a její personál se připojil ke covidové péči.  Nyní bylo uzavřeno i porodnické oddělení.
autor: Jan STERN

Rozhovor Haló novin s místopředsedou ÚV KSČM Petrem Šimůnkem

 Médii proběhla informace, že KSČM chystá zasedání svého širšího vedení, tedy ústředního výboru, za využití moderních technologických prostředků.

autor: (jad)
Armáda nakupuje výzbroj neefektivně, vyzbrojování se tak proti plánům prodlužuje a prodražuje. V několika případech armáda porušila zákon o zadávání veřejných zakázek. Uvedl to Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), který prověřil peníze, které v letech 2017 až 2020 vydalo ministerstvo obrany na výzbroj české armády. Ministerstvo s nálezem NKÚ nesouhlasí.
autor: VV ÚV KSČM
Dohodě o vystoupení Velké Británie z Evropské unie by spíše slušelo označení o dohodě EU a VB o nové podobě vztahů. Svrchovaná vůle britských občanů, vyjádřená v referendu z června 2016 a odmítající ponižující a arogantní přístup unijních orgánů (zejména EK vedené Junckerem) byla naplněna. Svrchovanost a suverenita země byla nadřazena nad případnou ztrátou nějakých ekonomických výhod, respektive zvýšené administrativy, přičemž byla zachována většina výhod plynoucích ze společného trhu a celní unie.
autor: Vojtěch Filip, místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ÚV KSČM

Část lidu vezdejšího, nespokojeného se stávajícími proticovidovymi opatřeními, vzala rakev na ramena a připochodovala s ní před dům premiéra.

Co mělo být účelem této poněkud morbidní recese, sice tuším jen mlhavě, nicméně mě to navedlo k jistému zobecňujícímu zamyšlení. A to nad smyslem současného stavu parlamentní demokracie u nás, resp. nad výsledným efektem z oné parlamentní demokracie plynoucího dělení na ty, co vládnou, a ty, co jsou v opozici. Absurdní vnímání tohoto dělení vychází u našich tzv. liberálních demokratů evidentně ze zásady, že když vládnoucí skupina řekne "černé", opoziční parta, i když vidí "černé", odpoví... Ó, nikoli, je to "bílé". Politologické poučky prosím pro český případ nepoužijte, protože v naší praxi to funguje právě takto. Když praxe, tak praktický příklad...

autor: Zdeněk Štefek, stínový ministr kultury
Tak jsem se najednou zaposlouchal do nádherných veršů Jiřího Wolkera, které se linuly dokonce i z mainstreamu. Nesmělé jitro do tváří nám dýchlo. A až pak jsem pochopil, že verše jsou vlastně součástí reklamy na vakcínu proti covidu.
autor: Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM
Zatímco celý svět neustále bojuje s koronavirem a všichni mluví o tom, že se řítíme do propasti, ze které se jen těžko dostaneme, pokud nevynaložíme značné úsilí, mají někteří vrcholoví politici u nás i v zahraničí stále dost času hledat „všehoviníky“, „formovat nepřátele“ a nesmyslně plivat po ostatních nebo možná za bakšiš od jiných firem tady rozehrávat hru na omezení konkurence… V dnešní době bych předpokládal přitom jiný postup, tedy táhnout za jeden provaz. Pandemie totiž zasáhla všechny, celý svět. Někteří u nás však po vzoru USA budou dál vyvářet konflikty a svět rozdělovat na černý a bílý.
autor: PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D
zdroj: České mírové hnuté
Dopis předsedovi KSČM, V. Filipovi, o podnětu k vymáhání reparací na Německu. Obdobný dopis by zaslán dalším nejvyšším ústavním činitelům České republiky A. Babišovi, V. Klausovi ml., T. Okamurovi a dalším.
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena