OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

 Manifest žlutých vest

 Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 KSČM v okrese Znojmo                           fotogalerie rok 2019                                     Přidejte se k nám

Co vadilo senátoru Fischerovi                oslavy MDŽ v okrese                                    Rusové nevzali Krym Ukrajincům

Nový volební web KSČ                             Kalinka                                                 Americkým generálům se rozsvítilo        

Z jednání komise regionálního rozvoje                                                                 Ostrava - ANTI NATO HAPPENING

Miloslava Vostrá:Tragédie na Novém Zélandu je naprosto děsivá a odsouzeníhodná. Zbytečná smrt desítek lidí z rukou radikála, který nemůže být člověkem, varuje i další státy. Jakýkoli radikalismus a zabíjení je třeba odsoudit. Životy nevinných obětí jsou daní za šíření terorismu a válek. Vyslovme pozůstalým soustrast a chraňme mír i bezpečí naší země. Nezapomínejme na okupaci Československa německými vojsky před 80 lety. Pokloňme se všem, jež při obraně naší vlasti položili své životy. Agrese nesmí mít prostor k šíření a maření lidských životů.

autor: VV ÚV KSČM

Je to přesně 80 let, kdy bylo Československo obsazeno fašistickým Německem a rozděleno na Protektorát Čechy a Morava. Je hned v počátku třeba zdůraznit, i když se dnes dělá vše, aby se skutečná podstata věcí z mysli našich občanů a zejména mladé generace vytěsnila, že způsob obsazení Čech a Moravy německým vojskem byl násilným trestním činem, odporujícím mezinárodnímu právu.

autor: Alena Novotná, (kráceno: jk)
zdroj: cz.sputniknews.com

Tibetské vlajky opět vlají v českých městech. Má nějaký smysl je vyvěšovat? Prý jde o lidská práva. Neangažovanému občanovi to však může připadat jako akce pro srandu králíkům.

Dobrou otázkou je, zda-li aktivisté podporující svobodu Tibetu vůbec znají pravdu, jak se žilo v oblasti před připojením k Číně. Ani tibetské autority neskrývají, že jejich režim byl tvrdě feudální.

Český premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Schůzku na ČT24 dnes, 8. 3. 2019, komentoval místopředseda ÚV KSČM Stanislav Grospič.

"My se na cestu Andreje Babiše do USA díváme velice kriticky. Na jedné straně je dobře, že dokáží státy a jejich státnici k sobě nalézat cestu, na druhé straně si myslíme, že tato cesta nic pozitivního pro Českou republiku nepřinesla. Je poměrně neobvyklé, že byl náš premiér pozván do centrály CIA. To už samo o sobě hovoří o tom, že USA mají primární zájem na České republice a zejména na určitém strategickém prostoru, který Česká republika zaujímá v jejich hře vůči např. Ruské federaci. KSČM - Komunistická strana Čech a Moravy si myslí, že bychom naopak měli usilovat o vyváženou mírovou politiku se všemi státy ve světě, tzn. jak s USA, tak i s Ruskou federací, a ne se stávat střetem souboje nějakých velmocí," řekl Grospič

autor: Roman JANOUCH

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí večer v otevřeném dopise představil před květnovými volbami do Evropského parlamentu svou vizi Evropy.

Text nazvaný Za evropskou renesanci obsahuje mj. návrh na vznik evropského azylového úřadu či klimatické banky. Do konce roku by se podle jeho představ měla uskutečnit evropská konference, která by navrhla reformu evropského projektu. Liberální francouzský prezident v dopise také kritizuje nacionalisty a vyjadřuje naději, že v reformované Evropě by své místo opět našla i Británie.

autor: Soňa Marková, stínová ministryně zdravotnictví za KSČM
Je alarmující, že příprava takto závažné změny ve financování zdravotnictví vyšla na světlo díky novinářům a nebyla předem konzultována s odborníky všech politických stran. 
autor: Jaromír Kohlíček, poslanec Evropského parlamentu za KSČM

Elektrická energie je nesporně krví průmyslu i společnosti. Pokud se podaří některé zemi zajistit si levnější energii, získá tím proti ostatním státům komparativní výhodu. To je hlavni důvod, proč se Norsko z chudého státu na počátku 20. století změnilo v jednu z nejbohatších zemí světa. Prudké toky ve fjordech i dnes umožňují instalaci mnoha vodních elektráren a mimo jiné dávají i dostatek elektrického proudu pro rychlý rozvoj elektromobility.

Pokud se náš stát rozhodl stanovovat cenu elektřiny na burze na základě obchodování s několika procenty instalovaného výkonu a navíc chce, na základě ne zcela technicky zvládnuté změny energetické základny v Německu, podporovat rychlý nárůst ceny elektřiny, pak něco není v pořádku.

autor: Miroslav GREBENÍČEK, poslanec (KSČMza okres Znojmo)

Zaznamenal jsem opět, že Česká televize ve svém často až příliš jednostranném pořadu Historie.cs dopoledne 10. února 2019 opět opakovala na mou adresu nepravdivé, pomlouvačné tvrzení ideologa ÚSTR Petra Blažka, že prý jsem údajně v Poslanecké sněmovně zpochybňoval oprávněnost návrhu zákona o ustanovení významného dne Jana Palacha.

Nepravdivost tvrzení politizujícího zaměstnance ÚSTR Petra Blažka, který je známý i svým jednostranným, selektivním, plochým výkladem dějin, lze snadno ověřit pouhým nahlédnutím do stenozáznamů o jednání a hlasování Poslanecké sněmovny v této záležitosti.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena