OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

  Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

Podvody s projektem Paměť národa

 Jak vlasovci pomáhali pražským povstalcům

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 KSČM v okrese Znojmo                                    fotogalerie rok 2020                            Přidejte se k nám                                     

 Pavel Kováčik je doma                                    k situaci kolem Náhorního Karabachu

 Voda, která hoří                                               Stejná taktika západu v Bělorusku jako v Sýrii.

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek prohlásil, že svět nebude mít budoucnost bez systému kontroly zbrojení, píše Reuters s tím, že na vlásku visí osud poslední odzbrojovací dohody mezi Ruskem a USA. Washington minulý týden odmítl Putinův návrh, aby velmoci o rok bez podmínek prodloužily platnost smlouvy omezující americké a ruské strategické jaderné zbraně, jejíž platnost vyprší v únoru 2021..

 za sobotu přibylo 12472 případů Covidu (celkem 250797), obětí je celkem +53 = 2077, uzdravených +212, celkem 94901 osob.

autor: Mediální úsek ÚV KSČM
Poslanec za KSČM a člen rozpočtového výboru Jiří Dolejš se zúčastnil 20minutového pořadu na ČRo. Moderátor Vladimír Kroc jakoby „neslyšel“, že koronavirus je větší prioritou než nákup vojenských vrtulníků; Dolejšovi namítl, že každý mluví asi o něčem jiném. Zeptal jsem se Dolejše, jak na něj situace ve studiu působila…
autor: Výkonný výbor ÚV KSČM
Dne 28. října si připomínáme jeden z nejvýznamnějších momentů novodobé historie našeho národa – 102 let od vzniku samostatné Československé republiky, obnovení samostatné české státnosti. I přes rozdělení jednotného státu Čechů a Slováků v roce 1993 si oba státy zachovaly svou státnost.
autor: Zdeněk Štefek

Tak už máme, co jsme chtěli. V Praze odhalili sochu Marie Terezie.

Umění do veřejného prostoru patří, jsem zastánce dokonce povinných procent do umění při projektech z veřejných prostředků. Umění tu plní totiž nejen kulturní a reprezentativní funkci, ale je i určitým katalyzátorem vytvářejícím širší společenské vědomí. V krizových dobách tento model navíc pomáhá i mnoha tvůrcům, jak se o tom lze přesvědčit už z dob Rooseveltova New Dealu.

autor: Mediální úsek ÚV KSČM
Na tiskové konferenci KSČM dnes před jednáním sněmovny vystoupil předseda Vojtěch FIlip a místopředsedkyně Poslaneckého klubu Hana Aulická Jírovcová
autor: Vojtěch FILIP, 1. místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ÚV KSČM
Stále častěji si v této pokřivené době převrácených hodnot pokládám otázku, co je normální a kdo se zbláznil, jestli já, nebo svět kolem mě. Tradičně antikomunistický server forum.24.cz, resp. extravagantní komentátor J. X. Doležal, si popustil uzdu své fantazii, a dokonce se chlubí, že se mu konečně hodí zkouška z marxismu, a pokusil se o rozbor levice u nás s rádoby senzacechtivým titulkem: ČSSD a KSČM zanikly jako třída jejich voličů. Politickými názory pana J. X. D. se zabývat nehodlám, byla by to jen ztráta času, stejně tak tím, že od zmíněného studia si toho už moc nepamatuje, nicméně jedno mě v tom spletenci »vyhulených« myšlenek překvapilo, ba co více… zhrozil jsem se, s jakou lehkostí a samozřejmostí ony šílenosti oznamuje. Jako by tady opravdu nikdo nic neznal.
autor: jad)
Uzavření všech škol s výjimkou mateřských, omezení shromažďování na šest osob, uzavření restaurací a barů, zákaz pití alkoholu na veřejně přístupných místech. To jsou nová omezení, která začínají platit. Lidé musí nosit roušky také na zastávkách veřejné dopravy. Podle KSČM jsou nová omezení v současné situaci namístě.
autor: Radek Nejezchleb, předseda OV KSČM Jindřichův Hradec

ČSSD se v mnoha krajích bezostyšně hrne do středopravých koalic. Vydala se cestou lidovců, je to prostě strana ohebná jak guma, která zradila levicový program za cenu moci. KSČM zůstala jedinou skutečně levicovou stranou.

Máme za sebou krajské a senátní volby. Ačkoliv se mně to neříká lehce, je nutno si přiznat, že pro KSČM volební klání dopadlo katastrofálně. Ze stávajících 86 krajských zastupitelů jsme se propadli na 13, přičemž jsme získali zastupitele jen ve čtyřech krajích. Nemluvím o Senátu, kde jsme tradičně nezískali ani jednoho zástupce, nadto se ani jeden z našich kandidátů nedostal do druhého kola.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena