OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

 

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

fax: +420 515 244 716

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

 

Předseda Okresního výboru:

Mirek

   Vlašín Miroslav

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

 

 

 

 

Neschopnost a pasivita vlády

(9.3.2022)

Neschopnost a pasivita vlády ohrožuje sociální smír 

 

      Rozpočtové provizorium být nemuselo! Jeho zdůvodnění byly jen silácké řeči. Ve skutečnosti však vláda nenavrhla rozpočet nijak zásadně nový. Na odiv stavěná úspornost vlády v návrhu státního rozpočtu se opírá jen o účetní trik. Je to zatím jen číselná hra s inflací, navýšenými příjmy bez jakýchkoliv aktivních daňových opatření. Návrhy ODS+TOP09+KDU-ČSL+Pirátů+STAN ve svém důsledku znamenají, že bohatí nadále více bohatnou a chudí ještě více chudnou! Díky inflaci se tak stále snižují reálné příjmy a ničí drobné úspory. KSČM prosazuje návrat k progresivnímu daňovému systému, bez toho ozdravit veřejné finance nebude možné. Ať krizi zaplatí bohatí!  

      Také náprava výdajové politiky zůstává jen na papíře a je návratem do éry tupých škrtů.    V návrhu rozpočtu vláda nenalezla způsob, jak rozumně šetřit. Nejšílenější škrt je zrušení předchozího navýšení plateb za státní pojištěnce. Rezervy zdravotních pojišťoven jsou ohroženy! Hrozí snížení dostupnosti zdravotní péče, to KSČM zásadně odmítá! KSČM odmítá i dvojí kvalitu zdravotní péče. 

    Dalším problémem je drahá energie, která se v ČR vymkla kontrole a ničí lidi. Energetická chudoba postihuje zejména domácnosti s nízkými a středními příjmy. Špatná situace v energetice má vliv i na zaměstnanost, výrobu a růst spotřebitelských cen. Je nezbytné přijmout rychlá a účinná opatření na zmírnění dopadu na nejzranitelnější osoby, ale i na menší podniky a energeticky náročná průmyslová odvětví.  

  Vláda ČR však odmítá realizovat návrh KSČM na zavedení cenových stropů a poskytování dostatečných kompenzací. Nemůžeme levně vyrábět, prodávat a pak draho nakupovat zpět. Občané tak zůstávají opět sami, bez reálné a nebyrokratické pomoci. KSČM nebude nikdy podporovat řešení na úkor většiny občanů!  Její program je programem pro dolních deset milionů! 

 

VV ÚV KSČM 


© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena