OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 KSČM v okrese Znojmo                             fotogalerie rok 2019                                     Přidejte se k nám

 Setkání na školce                                       Svatá Prostoto                                              Tahle opozice ... 

 K diskuzi před XI.sjezdem                         Osm let od smrti Václava Havla                  Zoufalý čin Američanů

 Náš kandidát na senátora za Znojemsko.                                                Usnesení 9.zasedání ÚV KSČM

 Pro koho je DVB T2 ?

Pavel Kováčik:Znojemská okresní konference KSČM proběhla v konstruktivní pracovní atmosféře, vize další činnosti je prospěšná nejen pro stranu, ale především pro občany. Rád bych poděkoval za podporu mé kandidatury do senátu na Znojemsku..

předchozí 1-1011-13 další
Petra Prokšanová
autor: Roman Blaško

Rozhovor s Petrou Prokšanovou, předsedkyní Komise mládeže ÚV KSČM

Od chvíle, co jsme se poprvé viděli jste politicky dost zazářila a nedávno jste byla potvrzena ve funkci předsedkyně Komise mládeže ÚV KSČM a to dokonce jednomyslně, jak si to vysvětlujete a co to pro vás znamená?

Růžové brýle, rozklad státu a co vám politici neřekli
autor: Alena VITÁSKOVÁ, předsedkyně IAV

Před pár dny jsme vstoupili do nového roku 2020. Veřejnoprávní televize těsně před časoměrem oddělujícím starý rok od nového vysílala reklamu. Asi jsem ze staré školy a očekávala jsem například melodie Bedřicha Smetany z cyklu Má vlast. Po odbití půlnoci se objevila na obrazovce »rosnička« s možná pro někoho vtipnou předpovědí počasí ukončenou něčím kolem piktogramu. Další vysílání veřejnoprávní televize jsem nemohla již zvládnout a vrátila jsem se ke sledování jiných – neveřejnoprávních televizních programů, které nás provázely celý silvestrovský večer.

konečná
autor: Kateřina Konečná, poslankyně EP a místopředsedkyně ÚV KSČM
Lži, manipulace, překrucování, to je něco, na co jsme si na české politické scéně zvykli. Když ovšem na českou politickou scénu vstupoval Tomio Okamura, byla jsem ráda, že si vzal inspiraci u KSČM v oblasti prosazování referenda nebo protikorupčních zákonů či debyrokratizaci EU. O to horší bylo ale mé prozření, když se zařadil po bok tradičních stran a právě lži, manipulace a překrucování se staly dennodenním standardem zástupců SPD. Europoslanec Ivan David šel ovšem ale ještě dál. Svými útoky na mou osobu, a tím na celou KSČM, se chce vymluvit ze své zodpovědnosti za šílené hlasování „o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy“. Nemá ani tolik cti, jako generál Blaško, který se za své hlasování veřejně omluvil.
autor: Mediální úsek ÚV KSČM
Dne 3. ledna 2020 došlo k bezprecedentnímu porušení mezinárodního práva ze strany USA, a to k vraždě íránského generála Kásima Súlejmáního a iráckého Abu Mahdi al- Muhandis a dalších 10 lidí v iráckém hlavním městě Bagdádu, pomocí dálkově řízeného bezpilotního letounu. Šlo o úmyslný, plánovaný vojenský zásah cizí státní moci proti občanům jiných států na jejich území, resp. území dalšího suverénního státu OSN. Nejde  jen o nebezpečnou provokaci, ale  zřejmý válečný akt, bez vyhlášení války, tedy zločin proti míru. V takové situaci  výzva k jednání o snížení napětí je málo, je potřeba jednání autoritativního orgánu a tím je jen RB OSN.
autor: Mediální úsek ÚV KSČM

Americká armáda při nočním raketovém útoku v Bagdádu zabila íránského generála Kásema Sulejmáního a několik dalších lidí včetně člena vedení vlivných iráckých milicí Abú Mahdího Muhandise.

Vyjádření vedoucích představitelů KSČM

autor: Pavel Kováčik, předseda Poslaneckého klubu KSČM
Skončil rok 2019 a z úst předsedy vlády zazněla bilance. Novoročním sdělením zakládá zřejmě novodobou tradici. Babiš se neopomněl pochlubit úspěchy a opatřeními ve prospěch občanů
květiny
autor: Monika Hoření
Lidé přinášeli v sobotu odpoledne, v den 122. výročí narození sovětského vojevůdce Ivana Stěpanoviče Koněva (1897-1973) k jeho pražské soše květiny či u ní zapalovali svíčky. Koněv je osvoboditelem Prahy a částí Československa od fašismu a nacismu, účastníkem Karpatsko-dukelské operace i pokořitelem hitlerovského Berlína.
petříček
autor: Vojtěch Filip, 1. místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předseda ÚV KSČM
Aliance národních sil ve čtvrtek (19. 12. 2019) vydala veřejnou žádost na vládu ČR, po které chce objasnit, proč ČR nehlasovala v OSN pro rezoluci o Boji proti oslavování nacismu. Nejen já mám zásadní otázku, proč se ČR zdržela hlasování k této rezoluci Valného shromáždění OSN? 60 zemí bylo spoluautory tohoto návrhu. Dokument nese celý název „Boj proti oslavování nacismu, neonacismu a jiných forem, které přispívají k eskalaci moderních forem rasismu, rasové diskriminace, xenofobie a související netolerance.“
autor: ÚV KSČM
Naše česká společnost je obdobně, jako společnosti řady evropských zemí, přímým svědkem trvalého nárůstu násilí, autoritářství, projevů demagogie, přepisování historických skutečností, nárůstu projevů neonacismu. Tyto projevy se v řadě případů dějí za mlčení, tichého souhlasu či dokonce aktivního přispění oficiálních institucí, veřejnoprávních sdělovacích prostředků a některých politických neziskovek, spolufinancovaných ze zahraničí a zastupujících cizí zájmy. Antikomunismus, protiruská hysterie a neustálé zvyšování vojenského napětí členskými státy NATO při hranicích s Ruskou federací, ale i jinde ve světě, ženou svět na pokraj další světové války. 
autor: VV ÚV KSČM
KSČM se otázkou měny, tedy udržení naší koruny a nepřijetí eura, zabývá dlouhodobě, a to od samého počátku vstupu do Evropské unie.  KSČM trvá na tom, aby o tak zásadní otázce mohli rozhodnout občané referendem, před kterým by měla být provedena důkladná aktuální analýza problému a proběhnout vysvětlovací kampaň-
předchozí 1-1011-13 další
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena