OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 KSČM v okrese Znojmo                             fotogalerie rok 2019                                     Přidejte se k nám

Shromáždění 26.října v Táboře                  Manipulace veřejným míněním je v České republice obrovská

  K diskuzi před XI.sjezdem            KSČM proti turecké agresi v Sýrii         Náš kandidát na senátora za Znojemsko. 

  O umanutosti ideologické perverze       Blokace Člověka v tísni

Miloš Zeman:„V politice platí, že politika je něco jako válka. Dokonce se kdysi říkalo, že volební kampaň je druh občanské války. Vzpomínáte si? Někteří budou s Vámi, a těch nebude málo. A někteří budou proti Vám. Zase kdyby to bylo tak, že všichni budou s Vámi, tak je tady totalita." .

 

autor: Výkonný výbor ÚV KSČM
Občané se u nás po druhé světové válce rozhodli pro systém, který byl budován jako sociálně spravedlivá alternativa kapitalismu, jako socialistická společnost. Lidé tehdy doufali v nový začátek, který zabrání opakování starých hrůz a nespravedlivostí. Komunistická strana Čech a Moravy proto nezapomíná na odkaz 80 let od tragické smrti Jana Opletala, Václava Sedláčka a dalších, na odkaz brutálně potlačených studentských nepokojů 17. listopadu 1939 nacistickou okupační mocí.
autor: Výkonný výbor ÚV KSČM

Komunistická strana Čech a Moravy nesouhlasí s rozhodnutím zastupitelstva městské části Praha 6 ze dne 12. září letošního roku o přemístění sochy maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva.

    Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář za TOP 09 a část zastupitelů zaktivizovala kolem umístění sochy maršála Koněva na náměstí Interbrigády silnou protiruskou a protikomunistickou kampaň. Tento jejich krok zapadá i do jiných stupňujících se akcí namířených proti objektivnímu pohledu na naši historii a zejména druhou světovou válku, osvobození Československa a hlavního města Prahy.

autor: VV ÚV KSČM
Bydlení je základní lidské právo obsažené ve Všeobecné deklaraci OSN z roku 1948 a Listině základních práv a svobod, jenž je součástí ústavního pořádku České republiky. Náklady na bydlení však patří v dnešní společnosti k jedné z dramaticky a neustále rostoucích položek, která výrazně ovlivňuje životní úroveň lidí a často se pohybuje na hranici lichvy. Náklady na bydlení a vlastní nájemné výdaje zažívají strmý růst i ve většině měst zemí Evropské unie. Zhoršuje se reálná dostupnost bydlení.
autor: Miroslav KAVIJ, předseda Plzeňského KV KSČM
V obsáhlém rozhovoru pro deník Právo ze dne 19. října nám ministr kultury Lubomír Zaorálek přiblížil svůj pohled na období do roku 1989: »Třiatřicet let jsem žil v režimu, kde jsem nemohl změnit vůbec nic. Pamatuji si, že když nám bylo sedmnáct, seděli jsme v hospodě v Ostravě a říkali jsme si: Co budeme dělat? Neměli jsme před sebou žádnou perspektivu. Nejraději jsme poslouchali Immigrant Song od Led Zeppelin, tyhle tvrdé protestsongy vyjadřovaly nejlépe, co jsme cítili. A ve chvíli, kdy jsem myslel, že už nemám žádné východisko, otevřel se prostor, který jsem si předtím neuměl představit.«
autor: Roman Roun

Mnoho let se setkávám s otázkou, proč současná televizní tvorba ztratila umělecký glanc a programovou pestrost. Přitom odpověď je velmi jednoduchá: programová skladba se dlouhodobě přizpůsobuje zájmům obchodních korporací.

A tak se tvoří stovky vyumělkovaných seriálů a hudebně zábavné pořady. Televizní inscenace, kabarety či politickou satiru vystřídaly pochybné reality show, kde se lidé za pár tisícovek chovají dle pokynů dramaturga a režiséra. Tento druh »zábavy« dosáhl svého kyselého vrcholu ve chvíli, kdy k nám dorazila Soudkyně Barbara či její kolega Alexandr a manželské páry si pro peníze začaly na deset dní měnit partnery.

autor: Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM
Od doby, kdy vyšel jeden "nevinný" průzkum, je zvláště ODS poněkud rozpohybovaná. Bohužel nesprávným směrem. O čem průzkum hovoří? No, co čert a hlavně pravice nečekali, že za socialismu bylo líp. Sdělila to podstatná část občanů. ODS se poplašila jako hejno vrabců, holt některá pravda bolí, když k tomu přidáme i možné šetření podivných privatizací a prodejů, je vcelku jasné, že kdysi "všemocná" strana má notně pochroumaná modrá peříčka. Pelichající ptákostrana tak místo práce zvolila postup výhružek a nactiutrhání. Zářným příkladem je předsedou Petrem Fialou podporovaný starosta Novotný. Slušnost i rozum zmizely a zbyl jen nenávistný a sobecký postoj, který tu rozhodně nechceme. Tandem Fiala-Novotný je špatný směr, který nebude mít, doufám, dlouhého trvání. Lidé se totiž ve většině případů rozhodují správně.
autor: Stanislav Grospič, místopředseda ÚV KSČM
Respektujeme rozhodnutí Ústavního soudu zrušit zdanění náhrad církvím. Máme ale za to, že rozhodnutí je nespravedlivé, že tady byly pominuty zájmy občanů.
autor: Výkonný výbor ÚV KSČM
V letech 1992 až 2005 privatizaci státního majetku provázely excesy, chyby i zločiny, které vedly ke stamiliardovým škodám. Například v rámci kauzy OKD přišla ČR o 63 miliard Kč a horníkům bylo ukradeno 44 tisíc bytů. V souvislosti s někdejší privatizací těžební společností bude podáno trestní oznámení na bývalé ministry za ČSSD B. Sobotku, M. Urbana a za ODA V. Dlouhého.
autor: VV ÚV KSČM
Koncem měsíce srpna a počátkem září si naše společnost připomíná řadu významných historických událostí majících vztah k naší zemi. Zcela jednoznačně jsme však svědky, jak určité politické kruhy (ODS, TOP 09, STAN, KDU-ČSL, Piráti) i řada občanských aktivit (např. Milion chvilek pro demokracii) usilují - samy svými projevy tak i činí - o výrazné přepsání dějin. Je tragické, že nebývale velký prostor těmto názorům dávají sdělovací prostředky: televize, rozhlas.
autor: Marta Semelová, předsedkyně KV KSČM Praha
Tlak na přepisování dějin v podání Pirátů nezná mezí. Snůšky lží, jimiž tyto politické rychlokvašky provázejí odstraněním desky ze Staroměstské radnice, kterou v roce 1946 odhalil tehdejší prezident Edvard Beneš a jejíž text vyjadřuje vděčnost Rudé armádě za osvobození Prahy, jsou plivnutím do tváře všem, kdo bojovali za mír a pokládali své životy za naši svobodu. Nejde jen o to, že pražský primátor Zdeněk Hřib, poslanec Jan Lipavský a další prokazují naprostou neznalost dějin, to je jejich ostuda a zároveň ostuda třicetiletého vymývání mozků nejen na školách.
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena