OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 KSČM v okrese Znojmo                                    fotogalerie rok 2020                                     Přidejte se k nám                                    

 K diskuzi před XI.sjezdem                               Náš kandidát na senátora za Znojemsko.      

 Och, ten »češtin«                                             Usnesení 9.zasedání ÚV KSČM                                        

 Přežije lidstvo?                                                 15. březen 1939 varuje!                    Lži a dvojí metr v Senátu                                                                      Podporujeme obranu řecko-turecké hranice 

Poděkování učitelům:Milé kolegyně, kolegové, vážení učitelé. Dnes si připomínáme výročí narození Učitele národů – Jana Amose Komenského. Chci Vám všem poděkovat za zodpovědnou a náročnou vzdělávací a výchovnou práci, kterou pro naše žáky děláte. Letos je to o mnoho těžší, protože nikdo Vám (nám) nedokáže říci co bude dál. Vaše práce najednou dostává úplně jiný rozměr, který se ne vždy dá splnit podle vašich představ, představ rodičů nebo dokonce studentů. Každopádně Vám přeji žáky, kteří by Vás poslouchali, dobře se učili a ctili vás a zároveň i odpovědné rodiče, se kterými se bude dobře spolupracovat.Gabriela Hubáčková, stínová ministryně školství za KSČM:

 

autor: Kateřina Konečná, europoslankyně

Frakce GUE/NGL předkládá EU 10bodový plán na boj s následky koronaviru!

Evropská unie má v oblasti zdravotnictví jen omezené kompetence. Respektive Smlouvy o fungování EU, které odsouhlasily všechny členské státy EU, uvádí, že Unie pouze »doplňuje politiku členských států«, podněcuje spolupráci mezi členskými státy a podporuje jejich činnost. Evropská komise může například zajistit výměnu osvědčených postupů v boji proti nákaze.

autor: Petr MARKOVIČ
zdroj: Halo Noviny
Loni, 19. září 2019, přijal Evropský parlament na popud polských europoslanců »Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy«. Usnesení bylo schváleno drtivou většinou 535 hlasů, 66 hlasů bylo proti a 52 se zdrželo hlasování. Podle poslanců Evropského parlamentu tedy »druhá světová válka, nejničivější válka v dějinách Evropy, byla zahájena jako bezprostřední důsledek neblaze proslulé smlouvy mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem o neútočení ze dne 23. srpna 1939«.
autor: (ku)
Vláda vyhlásila kvůli výskytu a šíření koronaviru na 30 dnů nouzový stav na celém území České republiky. Začal platit od druhé hodiny odpoledne. Důvodem je ohrožení zdraví obyvatel. V ČR už platí zákaz konání všech akcí, při nichž by se na jednom místě mohlo shromáždit víc než 30 lidí.
autor: Stanislav Mundl
zdroj: web ÚV KSČM
Na SEZNAM.cz jsem v neděli našel článek o výsledcích průzkumů – koho bychom volili do Sněmovny Parlamentu v březnu. Dnes už tam článek nevidím, ale na internetu je možné najít výsledky anket jednotlivých agentur. Včerejší článek se mi nakonec líbil, ale proč už tam není? Byl „šikovně“ upraven tak, že na první pohled ukazoval výsledek společnosti KANTAR.cz včetně rozsáhlého komentáře výsledků. Podle Otázek Václava Moravce (ČT) má KANTAR ze všech průzkumů největší popularitu. Bodejť! Vždyť prý se KSČM vůbec nedostane do Sněmovny (4,5%)!
autor: Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM
Exekuce znovu začaly silně rezonovat celou společností. Toto téma opět nabírá na obrátkách. A není se čemu divit. Před lety, žel, byla část státní moci privatizována - převedena do soukromých rukou exekutorů. Někteří to považují za „největší porevoluční kšeft“ či „jednu z největších porevolučních chyb“. Lze s nimi jen souhlasit. Podle Ústavního soudu je exekutor podnikatelem s pravomocemi soudů (samozřejmě na poli vymáhání pohledávek). Prostě soukromník vykonávající státní moc. To rozhodně není v pořádku.
autor: VV ÚV KSČM
Mírový plán“, přednesený prezidentem Spojených států D. Trumpem a izraelským premiérem B. Netanjahuem, je jednostranný krok, zcela v duchu „Pax Americana“, přijatý navíc bez konzultací s Palestinci, ale také ostatními členy RB OSN. Představuje porušení celé řady rezolucí OSN o řešení palestinsko-izraelského konfliktu, které USA v minulosti podpořily. Ze své podstaty je proto odsouzen ke krachu.
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena