OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

 

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

fax: +420 515 244 716

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce: 

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:

Mirek

   Vlašín Miroslav

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

 Usnesení IX. sjezdu KSČM

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

Znojmo KSČMOkresní výbor KSČM Znojmo

Okresní výbor KSČM Znojmo

Piráti se hlásí k Henleinovi, nebo jenom ukazují svou stupiditu?

(12.5.2018) Nestačil jsem se divit, když jsem uviděl pozvánku a četl jsem, že: „… jménem Pirátů Ústeckého kraje bych Vás rád pozval na otevření SUPICE, tedy Sudetského Pirátského centra, které naleznete v ulici Pařížská v centru Ústí nad Labem.“
Název Sudetské Pirátské centrum bych bral 1. dubna na apríla jako fór. Ale oni Piráti - liberální humanisté vstřícní všemu dobrému to myslí vážně! Že by se v rámci multikulturalismu spojili s nějakými pohrobky Henleinovců? Spíše je to hloupý pokus hraničící s debilitou, o originalitu. Protože to jsou liberální naivisté a moc toho nechápou kromě politických sloganů, asi si řekli: nazveme to sudetským centrem, vždyť jsme přece v historických Sudetech, ne? Budeme originální!
Jenže, název centra je vizitkou jejich hlouposti. Sudety neexistují. Byla to jenom účelová konstrukce německých nacionalistů v Čechách a na Moravě.
Původní význam Sudet je geografický jako horstva táhnoucího se na severovýchodě Čech směrem k Moravské bráně.

Historie se Pirátům vysmívá. Němečtí nacionalisté označili Sudetlandem v roce 1918 samozvanou německou provincii severní Moravy, Opavska, Orlických hor. Prostě, vzhledem k tam probíhajícímu pohoří použili jeho název pro název separatistické německé provincie. Je snad sudetská kancelář Pirátů v Ústí n. L. výsledkem nějaké družby s piráty ze Sudetlandu v moravsko – polském příhraničí?
Němečtí nacionalisté začali Sudety užívat „i jako označení německy osídlených a národnostně smíšených územích v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. V roce 1938 se tímto pojmem často označuje násilně odtržené a k Německu připojené československé území, po roce 1939 ale pouze … do Německé říše začleněné území tzv. sudetoněmecké župy (Sudetengau), což se zdaleka nevztahovalo na území tehdy běžně v češtině označované jako Sudety,“ píše známa respektovaná česko – německá historička Eva Hahnová v knize „Sudetoněmecký problém: obtížné loučení s minulostí (strana61 a 62) vydané shodou okolností v 2. vydání v Ústí n. L.

Připomeňme zajímavý detail: Od 15. dubna 1939 vstoupila v život oficiálně Říšská župa Sudety, což byl komediální slepenec území v oblasti Chebska, Karlovarska, Ústecka a Liberecka a východu Čech a do župy patřil i osamocený ostrov na Moravě, kde vládní obvod sídlil v Opavě. Jednalo se v Čechách i na Moravě o území při hranicích s Německem.
Sudety jako takové nikdy neexistovaly.
V české lidové a politické mluvě Sudety byly používány jako označení pro území ohrožené německým nacionalismem a separatismem.
Slova „Sudety“ nebo „sudetoněmecký“ jsou výrazy v hantýrce nebo v politických projevech – což je též specifická hantýrka. Např. od označení „sudetoněmecký“ se distancovalo v Německu i předsednictvo katolického sdružení Ackermann-Gemeinde v roce 1981.

Vizitka hlouposti
Shrnu li, pak ze strany Pirátů se jedná o vizitku jejich hlouposti, nebo, a tomu bych věřit nechtěl, služba někomu, o kom hovořil ve svých poválečných projevech prezident Beneš. Proto, když dnes někdo zve na otevření Sudetského Pirátského centra v Ústí n. L., je hloupý negramot.
Co máme od nositelů světlé budoucnosti a pokroku představovaného „Piráty“ čekat, když sami ukazují, že v honbě za originalitou udělají cokoliv. Viz účast šéfa Pirátů ne vítání imigrantů, přestože tvrdil, že tam nebyl. Fotografie ho usvědčili!

 

 

autor: senátor Jaroslav Doubrava
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena