OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Usnesení IX. sjezdu KSČM

 Stručný volební manifest

Volební program KSČM 2017 - 2021 

volby podle obcí do kraje v okrese Znojmo

Globální podvod ?

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

Znojmo KSČMPřečetli jsme

„Kdo se nezajímá o politiku, o toho se začne zajímat politika“.

Případ Bohumír Rada

(15.7.2017)

Zemědělec Bohumír Rada vede několik soudních sporů s firmami Andreje Babiše a je jeho mediálně nejznámějším kritikem. Bohumír Rada má však tu konkurenční nevýhodu, že není politik, nevede největší politickou stranu země a nevybíral ministra spravedlnosti. Proto je možné, že když Babišův Agrofert, resp. jeho dceřiná firma AGRO Jevišovice (mimochodem to je firma, která patřila Bohumíru Radovi, ten ji Agrofertu převedl a nyní se soudí o vrácení jeho akcií) podá insolvenční návrh na Radovu firmu Agro Boskovštejn, roztočí se nevídaným způsobem kolotoč, který nemá v České republice obdoby.

Dne 12. 5. 2017 (v pátek) podala firma AGRO Jevišovice insolvenční návrh na Radův Agro Boskovštejn, a to ke Krajskému soudu v Brně (tedy místně příslušnému soudu). Nutno uvést, že AGRO Jevišovice jako své jediné dvě pohledávky proti Agru Boskovštejn uvádějí pohledávky, které jsou obě již několik let předmětem soudních sporů mezi těmito firmami  (ani v jednom případě dokonce ještě ani neproběhlo jediné jednání před soudem). Jako další věřitele jsou v návrhu uvedeny subjekty, které posléze svorně potvrzují, že jim Agro Boskovštejn nic nedluží.

Softwarový systém soudu určil, že tímto řízením bude pověřena kancelář soudce Mgr. Kozáka. Prakticky okamžitě dne 15. 5. 2017 (v pondělí) je vyhotoveno usnesení Národní centrály pro boj s organizovaným zločinem, expozitura Brno, usnesení o zahájení trestního stíhání tohoto soudce, a to pro naprosto stejný skutek, pro který již dříve Nejvyšší správní soud zamítl kárnou žalobu, která na něj byla podána.

Podle neoficiálních informací byl na soudce Mgr. Kozáka vyvíjen nátlak k rychlému rozhodnutí o konkurzu na Agro Boskovštejn, pročež s ním vedené trestní řízení je jistě silný ,,motivační“ argument. Jelikož však soudce Mgr. Kozák je znám svou svéhlavostí, podpořenou všeobecně vysoce ceněnou profesní odborností, kdy se v minulosti dostal do konfliktu mj. i s Českou spořitelnou atd., zjevně i tentokrát se rozhodl postupovat podle svého uvážení v daném insolvenčním řízení a standardními zákonnými kroky zahájil činnost ke zjišťování věřitelů a majetku údajného dlužníka. Brzký konkurs Agro Boskovštejn se tedy nekonal.

Do hry tak na konci června 2017 vstupuje Babišův ministr za ANO 2011 Robert Pelikán a svým rozhodnutím dočasně zprošťuje Mgr. Kozáka výkonu funkce soudce (s poukazem na zahájení trestního stíhání) a vše spěje k pověření jiného soudce, případem Radova Agro Boskovštejn. Nutno uvést, že český právní řád ctí presumpci neviny i v případě soudců a výjimečně jedině ministr spravedlnosti, podle zákona o soudech a soudcích, může soudce trestně stíhaného dočasně zprostit taláru (tj. nikoliv musí a srovnání s jinými mediálně známými trestními stíháními soudců, kteří téměř nikdy nebyli dočasně zbaveni taláru, se nabízí).

Souhlas s trestním stíháním soudce musí, tj. i nemusí, udělit prezident republiky. Miloš Zeman návrhu ministra za Babišova ANO 2011 nepřekvapivě vyhověl. Ministrem odstavený soudce Mgr. Kozák má sice možnost opravného prostředku, který využil, ale tím se budou odvolací orgány zabývat jistě později než nově určený soudce rozhodováním o konkurzu na Radův Agro Boskovštejn.

 

 

autor: rof
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena