OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMMajákříjen 2011

zpravodaj OV KSČM Znojmo

úvodník

(18.10.2011)

Vážené soudružky a soudruzi, vážení přátelé.

 

     Krásnými dny začal letošní podzim. Na zahradách, polích a vinohradech sklízíme úrodu, která podle vyjádření odborníků  v samotných výsledcích bude dobrá. Tak jak zemědělci  sklízejí plody celoroční práce, tak i v politické práci KSČM budeme hodnotit na VČS svoji práci a celkovou činnost za uplynulé období. Ne vždy se nám vše daří, ne vždy můžeme být spokojeni s výsledky práce. Komunističtí zastupitelé a starostové v obcích i městech to v současnosti nemají jednoduché, finančně  zajistit řádný chod obcí a  vyhovět všem požadavkům občanů. Vládní rozpočet je osekáván ve výdajích a všude se tupě škrtá.  Zejména občané s nízkými a středními příjmy, budou mít po zvýšení všech cen a daní existenční problémy. Tyto negativní skutečnosti se projevují v náladě a názoru obyvatel. V materiálech, které KSČM předkládá ke sjezdové diskusi hovoří jasně, že našim cílem je zásadní změna, cesta ke spravedlivější sociální společnosti. Pro komunisty jsou nepřijatelné nějaké malé kosmetické úpravy  kapitalismu. V celém kapitalistickém a rozvojovém světě je pohyb v protestech proti nespravedlnosti, chudobě a zejména  bohatým privilegovaným vládnoucím vrstvám. V USA a EU se stupňují protestní pochody. Celosvětový  kapitál a zbohatlíci, kteří jsou všeho příčinou se brutálně brání. Všechnu zátěž hospodářské i finanční krize nakládají na bedra chudých obyčejných  lidi. I v ČR stoupá nervozita  některých  vládních ministrů. Jeden fackuje, druhý pomlouvá, třetí je podezřelý z korupce, čtvrtý neumí česky a spí na jednáních, pátý je odvolán pro neschopnost a další spekulují, jak by oškubali občany. Vládní koalice všechny zákony  prosazuje silou a válcuje poslaneckou sněmovnu jako tank,  bez diskuse s opozicí a námitek veřejnosti. Většina společnosti současnou neutěšenou situaci kritizuje a  levicové spektrum zvedá varovně hlas i pěst. Diktátorský Nečas však nechce znát těžkosti obyčejných lidí a podporuje novodobé zbohatlíky. Úsměvným příkladem je chudý a nemocný exprezident Havel, který  si nechá zaplatit od Bakaly okázalé oslavy svých 75. narozenin. Smetánka vyvolených se sešla  v hojnosti, aby  si užila a chudáci to zaplatí. Tyto bezstarostné vyvolené vůbec  netrápí otázka rasových nepokojů ve Šluknovském výběžku. Zajistit klid a pořádek nelze pouze obuškem a policejními těžkooděnci. Dlouhodobě neřešené problémy vyhrotily situaci tak, že řešení bude složité, dlouhodobé a finančně náročné. V roce 1989 na Letné zástupci Romů prohlásili, že komunisté je utlačovali. Dnes si vláda, Romové a většinová populace neví rady a vzájemné střety mají pachuť rasové segregace.

    Politologové, politici a různá občanská sdružení si kladou otázku, přežije letošní podzim Nečasova vláda, nebo budou předčasné volby? Osobně si myslím, že dobře sehraná vládní komedie nakonec vše odvrátí a vládní komedianti půjdou společně hrát na další štaci. Dříve diváci špatné komedianty z prken vypískali a v nejlepším případě vyhnali z obce. Takový závěr  možná čeká i současnou vládu.

     EU stále bojuje s finanční a hospodářskou krizí. Řecko s dalšími státy dále stahují ke dnu EU a hrozí,  že ke konci roku může dojít ke kolapsu. Nejsilnější ekonomiky  NSR a Francie se snaží napumpovat peníze do bank a zachránit co se dá. Skeptici  nevěří, že přebujelá byrokracie a neschopní politici EU zabrání  blížícímu se rozpadu. Na Slovensku při schvalování navýšení záchranného fondu padla vláda Ivety Radičové a budou vypsány předčasné volby. 

     České zemědělství dostane poslední ránu z milosti. EK bude projednávat nový návrh zemědělské reformy, která bude v případě schválení likvidační pro větší zemědělské celky. Nový ministr zemědělství Bendl  zřejmě nic pozitivního nevyjedná a  naši zemědělci budou dál diskriminování. Jak žhavý a jakými zlomovými politickými  událostmi bude  podzim nabitý, nedovede dnes objektivně nikdo odhadnout. Doufejme, že i KSČM s uspokojením ustojí kauzu úhrady 40 mil. za porušení podivné smlouvy o prodeji budovy ÚV KSČM firmě Poste Re.                                                       Vlašín Miroslav.

             

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena