OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

  Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

Podvody s projektem Paměť národa

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMMajákúnor 2015

únor 2015

Informace ze Znojemského zastupitelstva

(24.2.2015)

Otázka zní :  Jak dál v koaliční spolupráci na radnici ?

Taková otázka je v  současné  době   aktuální ve vztahu k radnici města Znojma. Pan Jan Fiala rezignoval na svoje funkce v zastupitelstvu a místostarosty. O popsané události přinesl místní tisk hodně informací a nebudu je všechny uvádět. Můžeme si o tom každý myslet cokoliv. Já osobně jeho jednání při řízení služebního vozidla v rychlosti nad 200 km za hodinu hodnotím jako nezodpovědné. Spolujezdcem byla paní JUDr. Olga Štefaniková, doposud neuvolněná místostarostka. Před volbami slibovala potřebný svěží vítr na radnici. Jako spolujezdkyni při výše uvedené rychlosti se ji to nečekaně brzy podařilo. Pro mnoho občanů je záhadou cesta služebního auto bez služebního řidiče a účel cesty do Prahy.

 

Na mimořádném  jednání  zastupitelstva 26.ledna 2015 složil slib zastupitel Robert Juránek. Celá radnice je v očekávání dalšího vývoje. Jaký návrh předloží koaličnímu partnerovi hnutí ANO 2011 nebudu uvádět. Byla by to jen spekulace. Jeden z členů tohoto hnutí je nepřijatelný pro paní místostarostku. Další odmítl se o uvolněnou pozici ucházet. A třetí je jako všichni ostatní členové hnutí ANO 2011 úplným nováčkem v komunální politice.

 

Do dalšího vývoje může vnést trochu jasno jednání Rady města  Znojma  9. února  2015 a plánované jednání Zastupitelstva města Znojma  23.února 2015. Shodneme se na stanovisku, že tento stav radnici ani městu samotnému neprospívá.

 

Rada města Znojma zasedala až 16. února 2015.  Do jednání Zastupitelstva města Znojma dne 23.2.2015 bude předložen pravděpodobně  následující návrh. Do funkce místostarosty bude navržen pan Mgr. Jan Blaha a na jeho místo člena rady člen hnutí ANO 2011 pan David Štolpa.

 

Naše stanovisko ?  Bude záležet na jednáních, které pravděpodobně ještě proběhnou. Paní místostarostka prohlásila, že při řešení důležitých záležitostí bude její hnutí hledat podporu napříč politickým spektrem. A tak se ptám ? Je volba místostarosty důležitá záležitost ? Zatím klub zastupitelů za KSČM  hnutí ANO 2011 neoslovilo. Opravdu o naší podporu nestojí ? Opakovaně  však  budeme požadovat, aby v případě pana Jana Kárníka bylo  uváděno, že je nestranickým kandidátem zvoleným na kandidátce KSČM. Je to náš minimální požadavek !

 

Ludvík Hekrle

 

Změny na Znojemské radnici.

Dne 23. 2. 2015 proběhlo zasedání ZM Znojma.

Zastupitelé zvolili nového místostarostu Jana Bláhu a člena rady Davida Štolpu /oba za ANO/. Je zajímavé, že jednání se neúčastnila za ANO 1. místostarostka Znojma  Olga Štefaniková, která měla k volbě Bláhy výhrady. To svědčí o jejím postoji ke kolegovi a jeho podpoře v nastávající práci. Bláha byl do funkce zvolen dalšími hlasy z opozice. Na jednání byl přítomen i šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta, který předložil zastupitelstvu dokument, ve kterém je slíbeno z ministerstva školství  finančně podpořit rekonstrukci stadionu. Jedná se o částku kolem 26 mil. Kč na osvětlení a kotelnu. Doufejme, že po uhrazení všech pohledávek,  které zastupitelstvo schválilo uhradit v nejbližší době,  bude fotbalový stadion normálně fungovat. Současně budou zastupitelé průběžně provádět podrobnější kontrolu na  provedených pracích a  proplácení  faktur. Široká veřejnost očekává, že rekonstrukce již proběhne bez závažnějších problémů a stadion opět zazáří novotou a bude sloužit svému účelu.                                                                                   

Vlašín Miroslav

 

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena