OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

  Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

Podvody s projektem Paměť národa

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMMajákduben 2015

duben 2015

Úvodník

(30.4.2015)

Vážené soudružky a soudruzi,

Vážení přátelé a sympatizanti KSČM.

 

 

Květnové  vydání Majáku bude mít pro Vás čtenáře barevnou úpravu v záměru, aby se barevností zpestřila  jeho obsahová stránka.

Říká se, že nejkrásnějším měsícem roku je květen, který je  plný  květů s  probouzejícím  se životem přírody kolem nás, ale i krásných lidských vztahů  v lásce,  vzájemného porozumění a míru.

Letos opět společně oslavíme 1. máj - Svátek práce a 8. květen Den osvobození, s připomenutím  70. výročí osvobození Československa a  ukončení II. světové války. Tyto významné dny budeme na okrese Znojmo slavit při různých setkáních  levicových občanů a komunistů ve Znojmě, Mor. Krumlově, případně i jiných místech. Tradiční akce u příležitosti Svátku práce proběhnou ve Znojmě-KD  v  Oblekovicích od 09.00 hodin. S hlavním projevem vystoupí poslanec PS PČR za  KSČM s. Miroslav Grebeníček. V Mor. Krumlově na  Vrabčím hájku od 09.30 hod. bude oslav přítomen zastupitel kraje za KSČM Petr Krátký a člen ÚV KSČM Pavel Macek.  OV KSČM  připravil na obě akce bohatý kulturní program s občerstvením. Všichni jsou zváni a pořadatelé se těší na Vaši velkou účast. Opět se budeme moci setkat a posedět se svými kamarády a přáteli. Doufejme, že nám bude přát slunečné počasí  a využijeme možnosti bezplatné dopravy pana Psoty.

Za týden dne 8.5. 2015 se uskuteční slavnostní akce k připomenutí 70. výročí osvobození Československa Rudou armádou a dalšími spojenci. Zde na jižní Moravě položíme květiny k pomníkům padlých hrdinů-vojáků Rudé armády a dalším obětem války. Jm KV KSČM ve svém projektu 70. zastavení jara vypracoval seznam významných míst, kde se uskuteční pietní akty. KV KSČM se obrací na  všechny členy strany a sympatizanty,  aby se uvedených  akcí zúčastnili a s úctou vzpomněli obětí vojáků, kteří položili svoje životy za svobodu a mír. Slavná Rudá armáda nám přinesla před 70 léty novou naději na lepší život v míru a budování jiné spravedlivější společnosti. Dnes Ruská federace společně s Čínou brání a  zajišťují rovnováhu sil proti rozpínavé aroganci a násilnické politice USA vůči celému světu. Soukromé války USA ohrožují světový mír.

V úvodu jsem napsal, že měsíc květen je měsíc porozumění a míru. Ne všude je mír a pokojný klid k životu. Stále ve světě pokračují  lokální války a zabíjení. Američané svoji vládní politikou povýšenou na státní terorismus ve světě zabíjejí nevinné lidi, ekonomicky  drancují státy a silácky  vyhrožují Ruské federaci. Na Ukrajině stále Kyjevská fašistická a banderovská vláda zabíjí  na východě země občany vlastence, kteří odmítají vládu fašistů a oligarchů. Je smutné, že vlády EU  podporují a podávají ruce fašistické zločinné vládě Jaceňuka a Porošenka. USA a NATO zneužívá svých možností a vyzbrojuje banderovské bandity a soukromé hrdlořezy oligarchů západní Ukrajiny. Na Krymu je mír a klid, lidé zde žijí  svobodně a spokojeně, mohou pracovat, chodit do škol a budovat svoje města, které zničili ukrajinští  žoldáci. USA vyhrožuje a řinčí zbraněmi v záměru porušit stabilitu Evropy. USA přes území České republiky i  přes  odpor a nesouhlas  občanů přemístila provokativně ozbrojené jednotky s obrněnou techniku. Tato vojenská silová provokace ukazuje, že největším zlem v Evropě je americká armáda. Nejlepším mírovým řešením po 70. letech od konce války, by byl odsun amerických vojsk z Evropy zpět do USA. Tento krok by posílil mír a demokracii v EU, zbavil  by nás   strachu a zrůdností,  které Američané v našem blízkém okolí páchají. Většina slušných a mírumilovných lidí Evropy se bez americké armády obejde. Naší společnou řečí na území Evropy musí být  mír, ekonomická spolupráce a stabilita, provázána vzájemnou důvěrou mezi národy.          

Ve vnitrostranické práci nás čekají celkové přípravy na IX. sjezd KSČM. Na podzim 2015 se uskuteční VČS, OK a KK, které budou bilancovat práci za uplynulé  roky. Na podzim v roce 2016 se uskuteční volby do krajských zastupitelstev. Na okrese Znojmo budeme navrhovat a vybírat kolem 12-15 kandidátů z řad zastupitelů, starostů a místostarostů, kteří kandidovali na KL KSČM. Máme kvalitní a zkušené stávající zastupitele, ale vedle nich  navrhneme mladé a schopné, kterým dáme šanci pracovat v kraji. Je na nás voličích a delegátech, abychom  navrhli a schválili takové  kandidáty, kteří mají naši důvěru a v minulosti nás nezklamali. Různí nečestní přeběhlíci a kariéristé v našich řadách místo nedostanou. Obhájit 16 mandátů bude obtížné, ale nikoliv nereálné. Dosažení dobrého  výsledku  pro KSČM v těchto volbách  bude společným  přispěním nás všech. Osobně věřím, že tento cíl můžeme dosáhnout. 

Závěrem chci poděkovat Vám všem, kteří obětavě a odpovědně  vykonáváte zastupitelskou práci, pracujete aktivně v různých občanských spolcích a hnutích, kde při každodenní práci  obhajujete politiku a záměry KSČM. Přeji Vám všem  krásné  a příjemné letní dny prázdnin a  dovolených. 

M.V.

 

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena