OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

  Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMMajákduben 2016

duben 2016

Čtyři dni na cestách tří zemí.

(25.4.2016)

 Úvod:

 Byl jsem vybrán a zúčastnil jsem se ve dnech 20.- 23.3.  tohoto roku poznávacího zájezdu do Bruselu      a několika dalších měst Belgie a Německa. Akci organizovala poslankyně Evropského Parlamentu za KSČM K. Konečná pro účastníky nebo absolventy stranického vzdělávání. Hlavním cílem byla ve středu plánované hostování v návštěvnickém centru Evropského Parlamentu a posléze návštěva EP samotného a přednáška o EU a EP. Bohužel den před naší plánovanou návštěvou EP v Bruselu útočili teroristé a centrum Bruselu a EP byl dočasně uzavřen a to uspíšilo náš odjezd z důvodu bezpečnosti. Níže uvádím stručně průběh zájezdu.

DEN 1. (20.3.) neděle  

 

Naplánovaný odjezd luxusního autobusu podle propozic ( ve skutečnosti  dle pohodlí , doplňkových služeb, možnosti používat WC a vyjádření účastníků zájezdu to nebyla až tak pravda)  z Prahy Stodůlky v cca 00:50.Ve skutečnosti autobus vyzvedl zhruba 20 promrzlých osob na větrné hůrce ve Stodůlkách v   01:30.Někteří pražští nastupující nerozmrzli ani do asi 08:00,kdy jsme přijeli na prohlídku Frankfurtu nad Mohanem. Tam bylo opět velmi chladno , řeka , pár jakoby mrakodrapů , budova radnice , burzy , všude zavřeno ,

Strašný nepořádek kolem řeky a na ulicích. U jednoho podniku na ulici se veselilo velmi hlasitě  pár mužů i žen a nebyli to zrovna echt němci. Další zastávka -  univerzitní město Lovaň poblíž Bruselu napravilo úvodní dojem z Frankfurtu. Město velmi pěkné , malebné. Pěkná radnice, strašně kol a cyklistů, velmi pěkná (podle průvodce)  tzv.Bekynáž , část města , která je v UNESCO-úzké uličky,cihlové domy. Příjezd do Bruselu do hotelu kolem osmé večer. Rozdělení do  třílůžkových pokojů podle propozic zájezdů  „Vzpoura většiny ubytovaných“  proti tzv. třílůžkovým pokojům. ( Ve skutečnosti jedno patrové lůžko bez deky a pod ním manželské dvojlůžko s jednou společnou dekou) Následovalo dokoupení osmi dvoulůžkových pokojů průvodce a ubytování všech po dvou .Průvodce se divil , že s tzv. třílůžkovými pokoji za 15.let , co sem jezdí , nikdo problém neměl.

DEN 2. (21.3.) pondělí

Snídaně tzv. bufetového typu. Pět druhů pečiva, 2x cornflakes, 2x marmeláda, máslo, měkký sýr, paštika, med v kelímkách, jogurt, jeden druh sýra a jeden druh salámu, pouze druhý den jablka banány, mléko, džus, kafe a čaj. Takto posilněni jsme vyrazili do Bruselu. Prohlídka budov Evropské komise a parlamentu z autobusu.

Prohlídka centra ,opět radnice , hlavní náměstí , čůrající chlapeček. Sem tam bezdomovec . Rozchod. Odjezd na prohlídku  atomia. Prohlídka minievropy- zmenšených modelů nejznámějších budov a staveb všech 28 států EU.( ČR i tzv nové státy značně skromnější expozice vůči nejstarším 15 zemím) Rovnost a jednota v praxi. Prohlídka atomia x krát zvětšeného modelu železa postaveného k expu 1958. Výjezd výtahem na vyhlídkovou plošinu. Pohled na Brusel z výšky.Odjezd autobusem do centra Bruselu. Individuální  prohlídka centra a okolí.  Odjezd do hotelu.

DEN 3. (22.3.) úterý

Odjezd z hotelu v 08:00.Náš hotel byl asi 1 kilometr od bruselského letiště . 08:12 – 9:26 teroristické útoky na letišti a v metru. My už jsme na cestě do Antverp. Tam pěkné historické čtyřpodlažní vlakové nádraží.

 

Početná židovská komunita v typických černých kabátech a kloboucích. Pěkná radnice ,  hlavní náměstí , štítové domy. Řeka , v dálce přístav. Odjezd do Brugg. Ty jsou v seznamu UNESCO. Tzv.Benátky Belgie.

Mnoho kanálů (na nich lodičky) mezi domy, mnoho turistů, opět tzv. část města Bekynáž-komplex uliček, cihlových starších budov. Staré cechovní štítové domy, spoustu kostelů, úzkých uliček , obchody , radnice.Odjezd do Gentu. Letem světem prohlídka s průvodcem.Radnice, štítové domy, kostely .

Krátký rozchod. Rychlý odjezd. V Gentu jsme byli suma sumarům cca hodinu a půl. Příjezd do hotelu v cca půl osmé. 20:00-22:00 beseda s našimi evropskými poslanci K.Konečnou a J.Maštálkou.

 DEN 4.(23.3.)středa

Odjezd v 08:00. Dvanáct hodin cesty. Tři zastávky na WC.20:00  Praha výstup části účastníků zájezdu.

22:30 výstup další části v Brně. Jen škoda ,že někteří z nás už v Praze či Brně neměli přípoj domů.Já osobně jsem musel přespat v Brně a jet domů až další den.

Závěr:

Hlavní cíl zájezdu a to návštěva návštěvnického centra Evropského Parlamentu a posléze návštěva EP samotného a přednáška o EU a EP nebyl splněn. Bohužel to bylo důsledkem řádění teroristů v hlavním městě EU . Průvodce byl velmi dobrý a velký fanda Evropské Unie. Bohužel měl svoje postupy a svůj program a těch se i bez ohledu na přání účastníků zájezdu držel. Např.nechtěl se z Brugg podívat k moři,což bylo asi 15 km.Ale jeli jsme do Gentu, kde jsme měli tak málo času, že spousta lidí z toho nic neměla. Určitá flexibilita a komunikativnost by nebyla na škodu. Řidiče jsem neviděl za celou dobu se usmát.

 Fotogalerie

Mgr. Pavel Macek, člen OV KSČM Znojmo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena