OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

  Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMMajákduben 2016

duben 2016

Vážené soudružky a soudruzi, milí přátelé.

(25.4.2016) Jaro konečně rozevřelo svoji náruč a přírodě vdechlo nový život. Vše se zelená, kvete a lidé mají lepší náladu. Přichází máj, lásky čas, měsíc pokoje a míru. Odcházející duben však nebyl plný lásky a míru s lidským porozuměním.

Návštěva prezidenta Číny v ČR byla doprovázena na jedné straně s přátelským pochopením, úctou a přáním dobré hospodářské a kulturní spolupráce mezi našimi národy. Na druhé straně byl arogantní negativní atak některých jedinců z pražské kavárny, kteří dávali najevo svoji nenávist různými násilnými protesty, vulgaritou a urážkami ČLR, čínského lidu a jeho čelních představitelů. Zejména až šílenstvím propadali někteří nedemokratičtí politici typu Kalouska, Štětiny, Bursíka, Fialy a … Neuznávají jednotnou Čínu – ČLR, ale zaštitovali se frázemi o lidských právech, suverenitě Tibetu a dalších nesmyslech. Nechtěli slyšet pravdu o tom, že Tibet byl držen dalajlámou a mnichy na úrovni středověku s masivními popravami, mučením, žalářováním a tělesnými tresty ve zmrzačení / utínání prstů, uší, rukou apod./. Povstání pokrokového tibetského lidu proti dalajlámovi mělo za cíl s pomocí Číny vymanit Tibet ze středověku a nastoupit cestu moderní společnosti. Samotná tibetská vlajka propagujícího dalajlámu je jen pouhý cár potištěného plátna bez právního světového postavení neexistujícího státu. Několik desítek čínských občanů – disidentů, kteří nesouhlasí s politikou čínských komunistů je minimem z celkového počtu 1,5 mil. obyvatel. Současná ekonomika i politika ČLR je stavěna na pilířích tisíciletých národních a historických tradic lidu, vzájemné úctě a hrdosti. Ano, jedná se o jednu největší světovou supervelmoc. Právě naše země měla vždy v minulosti dobré vztahy s Čínou a je v současnosti na nás, abychom v nich nadále pokračovali. Podepsané smlouvy dávají šanci jak státním firmám, soukromým podnikatelům, tak samotným pracovníkům, že budou mít dostatek zakázek a práce.

Dalším nedobrým jevem je stále neřešený a katastrofální přístup k migraci. V Řecku, Makedonii a Turecku dochází k velmi razantním krokům proti migrantům. Na jedné straně je použito násilí ze strany policie a armády proti běžencům, na druhé straně EU a hlavní viník Merkelová, nic věcného neřeší, jen penězi uplácí Turecko. Nastává další problém s Ukrajinou, které má EU schválit bezvízový styk. Tím otevře další stavidla pro migraci Ukrajinců, kterých může přijít do evropské části až 5 milionů. Zaplaví vedle muslimských migrantů EU, kde se budou chovat jako doma na Ukrajině. Ne všichni Ukrajinci jsou slušní. Jsou zde kriminální osoby zvyklé krást, provozovat korupci, činit násilí vůči cizím spoluobčanům apod. Evropa je v současnosti rozvrácená po stránce ekonomické a společenské. Nemá rovnováhu ke klidnému a spokojenému životu. Případné teroristické akce a brutalita vše více vyostří.

Zejména dnes je nutné bránit mír a svobodný život bez válek. USA a NATO však připravují v současnosti opět vyhrotit situaci na evropském území. Státy střední a východní Evropy /země bývalého socialistického bloku Varšavské smlouvy/ mají být posíleny několika tisíci vojáky USA a těžkou technikou. Smyslem tohoto kroku je ukázat sílu proti Rusku a připravit se na případné vojenské střetnutí. Tragedie je v tom, že nikdo nic neprojednává s lidem uvedených zemí, politici a generálové USA i NATO si dělají co chtějí a ženou opět lidi do války. Je nutné, se demokraticky postavit proti tomuto jednání, klást v protestech občanský odpor a bojovat za mír. Opakuje se historie 30. a 40. let minulého století, století hrůzných válek a stovek milionů mrtvých. Jen nezodpovědní politici a vojáci opět potřebují vidět hromady mrtvol a různé zrůdné pogromy. Kam v minulosti vstoupila bota vojáků USA, tam byla smrt, hlad a bída. Rozbitá města, průmysl a ožebračená společnost. Varováním je korejská válka, Vietnam s celou Indočínou, Afghánistán, Irák a poslední válečné akce na středním východě. Je nutné si stále válečné hrůzy připomínat a být připraveni mír bránit.

Vážení komunisté, vážení levicoví občané, přátelé, využijme oslav Svátku práce - 1. máje k demonstraci mírové síly v protestech proti válce, násilí v obraně světového míru. Je to naše občanská povinnost vůči příštím generacím, zachovat budoucnost světa bez válek, útrap a ponižování.
Vaše účast na těchto oslavách ve Znojmě, M. Krumlově i na dalších místech, bude důkazem uvědomění a odvahy, že Vám není lhostejný další vývoj.
autor: Miroslav Vlašín, předseda OV KSČM Znojmo
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena