OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

 X.sjezd KSČM

volby podle obcí do kraje v okrese Znojmo rok 2016

volby sněmovna rok 2017

leden 2018 - volba prezidenta 

 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

Znojmo KSČMDnes

Doma i ve světě

Německo marně čeká na důkaz ruské viny v případě Skripal!

(8.6.2018)

zatím neposkytl žádné důkazy, z nichž by se vyvodily závěry o zapojení Ruska a zejména Kremlu v otravě. Proto vyhostění ruských diplomatů z mnoha zemí, včetně Německa, vypadá velmi sporně, zdůraznily internetové stránky německého televizního kanálu.
Německá vláda stále čeká na důkazy z Velké Británie, potvrzující, že odpovědnost za útok na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru s použitím toxické látky nese Rusko, uvedl Das Erste.
Zjistilo se to včera na tajném setkání zvláštního parlamentního výboru Spolkového sněmu. Nyní bylo zjištěno pouze to, že jde o jed „Novičok" - chemickou jedovatou látku, která se kdysi vyráběla v Sovětském svazu.
Kromě toho britská vláda zatím nic víc nepředstavila, zdůraznil německý televizní kanál. Britské orgány dosud nepotvrdily, že použitá látka je ruského původu nebo že je Kreml za útok zodpovědný. Jak je uvedeno v článku, německé zpravodajské služby také nemají žádné důkazy z vlastních zdrojů, které by umožnily vyvodit odpovídající závěry.

Po nějaké době po Julii Skripalové nemocnici opustil i její otec Sergej, uvedl Das Erste. nedávno Julia učinila krátké prohlášení ve Velké Británii na kameru: řekla, že stále nemůže uvěřit, že její otec byl napaden a její vlastní uzdravení bylo pomalé a bolestivé.
Lékaři na klinice Salisbury, kteři se podíleli na jejich léčení, poznamenali, že uzdravení Skripalů je zázrak, a zpočátku věřili, že pacienti nepřežijí.
Případ Skripal vyvolal prudké zhoršení diplomatických vztahů Ruska s mnoha západními zeměmi. Poté, co britská vláda vyjádřila své přesvědčení, že odpovědnost za útok na Skripala nese Rusko, 26 evropských zemí, USA, Kanada a NATO vyhostilo celkem více než 140 ruských diplomatů. Byla to bezprecedentní akce v této oblasti, zdůraznil německý televizní kanál.
Jak Das Erste připomněl, řada médií, včetně německých, předtím uvedla, že použitá jedovatá látka byla k dispozici nejen v Rusku. Například v 90. letech 20. století ruští vědci poslali zkušební vzorky „Novičoku“  německé tajné službě. Od té doby bylo známo, že látka byla vyvezena mimo Rusko - přinejmenším do západních zemí. Komu jinému by se mohla dostat do rukou, je nejasné. Chování britské vlády však Berlín uvedlo do situace, kdy je nucen požadovat vysvětlení, poznamenal německý televizní kanál (to se ale musí moderátor České televize Václav Moravec zhrozit - jak "nevlastenecké" od německé televize! - pozn. red.).
Kromě toho, že jedovatá látka byla identifikována jako „Novičok", neexistují žádné důkazy, které by vedly k Rusku, nebo ještě víc, k Kremlu. Rozhodnutí o vyhostění ruských diplomatů tedy vypadá víc než pochybné, uzavřel Das Erste.


 
autor: rep
zdroj: prvnizpravy.cz, tagesschau.de
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena