OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

  Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMMajákduben 2017

duben 2017

Vážené soudružky a soudruzi.

(26.4.2017)

Měsíc květen se přiblížil  a připomenul nám tradiční oslavy 1. máje ,,Svátku práce,, a 8. květen ,, Den osvobození,,. Tyto významné dny společně oslavíme s levicovými občany a vlastenci. 1. máj je oslavou života, radosti, ale i připomenutí si boje za svobodu, demokratická práva v oblastech práce, sociální, školské a zdravotní. Jedná se o  lidská práva na slušný a spravedlivý život, kde se nemusí občan obávat o svoji budoucnost a vychovávat rodinu bez různých překážek. Dnešní kapitalistický systém však tyto možnosti neumožňuje a snaží se opět vše potlačit a  znevážit. Bohatí bohatnou na bídě těch druhých, obyčejných pracujících. Stále slyšíme, že ekonomika roste, mzdy dosahují průměru kolem 28 tis. Kč. Na druhou stranu jsou pracující, kteří mají ve většině případů minimální mzdu, nebo mzdu  mezi 15-20 tis. Stávkují řidiči, lékaři, učitelé, protestují zemědělci a další pracující. Vláda Babiše a Sobotky jen slibuje, ale sliby neplní. Ukazuje se, že poslední možností, jak  dát zkorumpovaným politickým oligarchům a nesolidním politikům stopku jsou podzimní volby do PS PČR. Zde občan má právo vyjádřit svůj názor a nespokojenost volbou. Volit takovou stranu a poslance, kteří nenesou vinu na dnešním špatném stavu země, nepodíleli se na tunelování a rozkrádání. KSČM je od roku 1989 jedinou stranou, která v opozici vždy kritizovala nedobrý stav věcí a navrhovala rozumná řešení, která však  pravice a vládnoucí koalice  zametly  pod stůl.

 

Přichází čas, abychom se nad touto neblahou situací my -  všichni slušní lidé zamysleli a ve volbách hledali řešení,  které bude pro  většinu národa přijatelné a dali svůj hlas KSČM, která vždy hájila   neprivilegované.

 

Při oslavách  svátku osvobození si důstojně připomeňme hrdinství  vojáků RA, která nás  na jižní Moravě osvobodila. Odvahu a hrdinství padlých vojáků - osvoboditelů, útrapy zavražděných vězňů – odbojářů, vlastenců,  ale i těch, kteří přežili a pomáhali budovat nový společenský řád. Nedovolme svévolně měnit historickou pravdu, hovořit lži a pomluvy  o osvoboditelích a našich hrdinných lidech. Dnešní mocní se zaprodali USA, SRN a sudetským Němcům, podřídili část armády velení generálům bundeswehru. Je to zrada na národu, zrada na historii, plivnutím  do tváře  všech obětí války, vlastencům a levicovým občanům.

 

Situace se v poslední době  ve světě vyhrocuje. Jak ukázalo několik dalších teroristických atentátů IS na území EU i Egyptě, tak radikální islamisté-teroristé stále žijí a útočí ze zálohy. Jsou stovky mrtvých a raněných, kteří  jsou obětí  agresivity IS, násilné válečné politiky USA a NATO, neschopností byrokratů v  EU se vypořádat s běženci a celou záležitost řešit společným postupem. Útok USA na svrchovaný stát Sýrii a rozbombardování letiště byl válečný zločinný  akt, porušení smluv OSN. Vinit Ruskou federaci o podpoře legálně zvoleného prezidenta, suverénního  státu Sýrie  a hanebně  podporovat Islámský stát a jeho odnože - spojence v boji proti  legitimní vládě je politické barbarství USA. Američané od roku 1945 vedli lokální  války v Koreji, Vietnamu, Kubě, Afghánistánu, Iráku, Jugoslávii, Sýrii a dalších místech, kde zabíjeli nevinné  lidi, ničili města a celkovou  infrastrukturu. Devastovali svobodu a demokracii zemí, které se jim znelíbily. Tuto politiku násilí a válečného vydírání rozhodně odsuzujeme a žádáme USA, aby zanechali svých agresivních projevů, zejména proti Sýrii a KLDR.  Nový americký prezident  D. Trump  jedná velmi  emocionálně, nediplomaticky  a  ukazuje světu svoji aroganci jako novodobý Hitler. Takové jednání je velice nebezpečné a ohrožuje světový mír.

 

Vážené soudružky a soudruzi, přijďte letos oslavit 1. máj-Svátek práce mezi nás, své přátele a kamarády. Setkáme se v Oblekovicích a Mor. Krumlově. Doufejme, že počasí nám bude přát a  teplé sluneční dopoledne nám vylepší náladu při dobré muzice a občerstvení v kruhu svých nejbližších. Po slavnostním projevu se na oslavách představí kandidáti za náš okres do voleb PS PČR, které se uskuteční 20. – 21. října 2017. Všechny naše kandidáty včetně Miroslava Grebeníčka podpoříme preferenčním hlasem.                                                                                                                        
autor: Miroslav Vlašín
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena