OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMAktuálně - střípky

Aktuálně - střípky

Hysterie poslední doby

(20.12.2019)

Přátelé pokud chce někdo dnes hodnotit úlohu Vlasovovy ROA, tak ať to hlavně nevytrhává z historického kontextu, jak to dnes dělají téměř všichni!
Ti, kteří skutečně chtějí znát pravdu, se musejí vrátit v čase nejméně do června 1941 a napadení SSSR Německem. To je základ! Musí znát okolnosti zajetí armády generála Vlasova německou armádou a jejich útrapy v zajetí, kde docházelo stejně jako u jiných zajatých sovětských vojáků k jejich faktické postupné likvidaci. Pokud by generál Vlasov tehdy nesouhlasil s německým návrhem na vznik ROA, konce války by se asi nikdo z nich nedožil. To je to "A"!
Genocidní činnost Vlasovovy ROA v součinnosti s ozbrojenými složkami Německa následně zejména v pobaltských zemích SSSR, Ukrajině a v Polsku musíme ve vztahu k tamnímu obyvatelstvu skutečně označit za genocidu a teror obou těchto složek je již dnes velmi podrobně zpracován, fotograficky a svědectvím zdokumentován. To je to "B"!
Činnost ROA v českých zemích, zejména v čase vypuknutí pražského povstání 5.5.1945 byla již čistě vedena jako pokus o jejich záchranu před zajetím Rudou armádou únikem do amerického zajetí. Po obdržení zprávy, že se Rudá armáda vydala z Berlína na pomoc Praze, se pak Vlasovova ROA mezi 6. až 7.5.1945 z Prahy kvapně stahovala směrem na Rokycany k Američanům. Až na několik málo zůstavších tak vlasovci ponechali povstalé v Praze svému osudu a vystavené zbraním Schornerovy milionové německé armády "střed-mittel" a zbraním SS. Vojenská pomoc Američanů Praze v době povstání nebyla vůbec reálná, neboť americká armáda nacházejíci se u Rokycan mohla vyslat ku Praze maximálně 50.000 vojáků a proti milionové po zuby ozbrojené Schornerově armádě, stojící mezi nimi a Prahou, by neměli žádnou šanci. Životu nebezpečná osvobozovací a dočišťovací špinavá práce tak padla na z bojů o Berlín unavené vojáky Rudé armády a vyčerpané pražské povstalce. To je to "C"!
A proč vlasovci spěchali do amerického zajetí? Vláda SSSR vydala totiž nařízení o prověření způsobu zajetí a chování zajatých příslušníků sovětských vojsk. Toto nařízení se vztahovalo na osvobozené sovětské válečné zajatce, sovětské členy partyzánských skupin z řad uprchlých zajatců. Důkladně se prověřovalo za jakých okolností se voják tehdy vzdal, zda bojoval statečně do poslední možné chvíle, jak se choval v zajetí, zda se po zdařilém útěku ze zajetí nebo transportu připojil k partyzánskému boji proti okupantům. Bylo mnoho těch, kteří těmito síty neprošli a byli odesláni na Sibiř. Prokazatelní největší zrádci a kolaboranti byli odsouzeni vojenským soudem k trestům smrti zastřelením. To je případ i příslušníků ROA. Vlasova vydaly USA do SSSR. Mnozí vlasovci, kteří byli v americkém zajetí, však v klidu a někdy i v bohatství dožili na Západě. To je to "D"!
S přáním krásných Vánoc Váš Josef Bohatec.������
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena