OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav

 

 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

 Nezničitelný odkaz

 Pohled na Německo v roce 2000 a dnes.

Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

 

 

 

 

 

 

Znojmo KSČMMajákleden 2019

leden 2019

Úvodní slovo předsedy OV

(26.1.2019)

Rok 2018 je za námi a nastávající 2019 je před námi se všemi starostmi a radostmi. Nastávající období bude náročné na stranickou práci, ale i pro občany ČR. Je skutečností, že důchodci budou mít přidáno, porostou mzdy a platy ve státní i soukromé sféře. Na druhou stranu se ukazuje, že společnost je nadále rozdělena na demokratickou slušnou a pražskou nedemokratickou fašistickou kavárnu, která se neštítí ničeho. Současná vláda ANO a ČSSD bude mít náročné období, zejména udržení ekonomické stability a prosperity. Před námi jsou květnové volby do Evropského parlamentu a dvě  celostranické konference KSČM, které se týkají dalšího života strany. Kandidátní listina KSČM pro evropské  volby obsahuje kvalitní stranické kandidáty, ale i nestraníky a další levicové osobnosti.

V závěru roku se udála zajímavá událost kolem křtění a vydání knihy poslance KSČM doc. PhDr. Miroslava Grebeníčka,CSc. Akce proběhla 20. 12. 2018 na půdě PS PČR za přítomnosti mnoha významných osobností ČR z kulturního a politického života. Po skončení velmi zdařilé akce, ale zejména vydáním knihy autora Miroslava Grebeníčka ,,VE ZNAMENÍ KŘÍŽE“, se rozpoutala špinavá kampaň   jedovatých plivanců z úst církevních představitelů a nedemokratických-fašistických politických řvounů české  pravice.

Tito nedemokratičtí pravicoví křupani se nevybíravě a lživě opřeli ve svých vyjádřeních do Miroslava Grebeníčka a obsahu jeho knihy. Naprosto zamlčeli historické skutečnosti, že katolická církev byla po dvě tisíciletí největší zločineckou organizací, která zabila desítky milionů lidí, vyvraždila celé národy v jižní a střední Americe, naloupila tisíce tun zlata, stříbra a dalších cenností. Své nepřátele katolická církev v Evropě, ale zejména v Českých zemích    po staletí  inkvizičně vraždila, mučila a zavírala, aby se zmocnila jejich majetku. Tento ukradený krvavý majetek ve znamení kříže si v současné době na území České republiky přivlastňuje a neštítí se tvrdit, že  je její. Širší  majetkové církevní reformy zahájil  císař Josef II., dále  pokračovala v roce 1918 po vzniku ČR a následně po roku 1948 stát upřesnil a dokončil církevní majetkovou reformu. Nikdo katolické církvi majetek neukradl,  ale pouze byl předán a spravován státem. Občané jsou v současné době v šoku, když slyší, že katolická církev restitučně okradla nadhodnocením  svůj majetek o 50 miliard. Je nutné jmenovitě pojmenovat, kdo tento majetek v odhadech nadhodnotil, kdo vše toleroval, kdo vše kontroloval a zejména proč vláda podepsala právní dokument-zákon s církví, když se jedná o trestný čin  podvodu v rozkrádání majetku státu. Tato zfalšovaná smlouva by měla být okamžitě právně pozastavena jako nedůvěryhodná a  opravena ve všech majetkových údajích a odhadech. Pokud tak nebude uskutečněno, tak  katolická církev ale i další, které vznikly po roce 1989, budou neoprávněně  pobírat peníze. V plné nahotě se ukazuje pravda, že církev okrádala v minulosti a snaží se okrádat i dnes za cenu podvodů. Je  zarážející, že církevní pozemek je ohodnocen na 50,-Kč za m2 a sousedící úplně stejný pozemek ve všech parametrech ve vlastnictví obyčejného občana je hodnocen za 10,-Kč/ m2. Jaký je rozdíl mezi církví a řadovým občanem?

Hanba nenažraným a podvodným prelátům a všem církevním papalášům, kteří se dopouštěli zrůdného pedofilního kriminálního jednání, nebo i jiné trestné činnosti vůči dětem a celé slušné společnosti. Církevní pedofilové jsou většinou nepotrestáni a světské soudy se velmi těžko domáhají jejich potrestání, protože je vysocí církevní hodnostáři kryjí.

 

Celý svět je od počátku roku v pohybu. Ve Francii nadále protestují občané proti špatné ekonomice vlády. Velká Británie hraje v parlamentu telenovelu - tragickou komedii o svém Brexitu a všichni občané  i zákonodárci nevědí  co chtějí a jak to vše dopadne. USA nadále usilují o silové vojenské postavení ve světě, ale všude sklízejí prohry. Velkou skvrnou v  Evropě je nedemokratická fašistická Ukrajina, která připravuje válku a pompézně oslavuje válečného zločince S. Banderu, člověka který se svými válečnými zločinci vraždil statisíce Poláků, Židů, Ukrajinců, Rusů a nepohodlných občanů. Dnes jsou tito zločinci na Ukrajině oslavováni jako hrdinové. Ani ČR nějak diplomaticky proti těmto válečným zvěrstvům UPA důrazně neprotestovala. Evropská unie se potácí nadále v krizi a pomalu se fašizuje společně s USA a NATO. Nezodpověděnou otázkou je nadále situace na středním východě, zejména chování Izraele vůči svým sousedům, vývoj v Sýrii a vztahy Turecko, Kurdové a Irán. Naopak Čína a Rusko nadále posilují v ekonomice a politickém světovém  postavení. KLDR a Jižní Korea se snaží o mírové soužití bez USA. Je to správný krok, který umožní oběma státům řešit oboustranné problémy.

V celosvětovém měřítku je největší hrozbou stoupající vliv fašistů, nacionalistů a populistů, kteří jsou schopni vyvolávat regionální konflikty a války, viz Ukrajina, Sýrie apod. Demokracie a zejména levicová pokroková sociální politika ztrácí ve světě postavení. Jaká bude budoucí Evropa a ČR v dalším staletí. Hodně bude záležet na nás komunistech, levicových sympatizantech, mírových hnutí a celé pokrokové levici.

 

 

autor: Miroslav Vlašín
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena