OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

  Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

Podvody s projektem Paměť národa

 Jak vlasovci pomáhali pražským povstalcům

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

Znojmo KSČMMajákkvěten 2019

květen 2019

Vážené soudružky a soudruzi, vážení přátelé.

(2.6.2019)

Měsíc květen je za námi a je možné rekapitulovat všechny politické a společenské akce, které v tomto měsíci proběhly. Na okrese Znojmo jsme společně oslavili ,, Svátek práce,, 1. máj, který proběhl ve Znojmě-Oblekovicích a Mor. Krumlově-Vrabčím hájku. Pro všechny účastníky byl připraven kulturní hudební program, hlavní projevy a vystoupení hostů poslance PS PČR s. Miroslava Grebeníčka / KSČM/ a krajského zastupitele Bohumila Smutného /KSČM/. Jejich projevy hodnotili uplynulou historickou dobu, ale i  současné společenské, politické a ekonomické klima. Vyzdvihli práci zástupců KSČM v zákonodárných sborech a zastupitelstvech, plnění volebních slibů a programu komunistů.  Vyzvali přítomné k účasti do voleb EP 2019 s tím, aby podpořili a volili kandidáty KSČM – Česká levice společně, KL č. 9. Jejich vystoupení bylo přítomnými vnímáno pozitivně a odměněno potleskem. Krásné počasí umocnilo průběh oslav, zejména přátelské posezení mezi kamarády a přáteli. Pro všechny bylo připraveno občerstvení. Organizátoři rozdali i mnoho Volebních novin a propagačních letáčků k volbám do EP. Obě oslavy 1. máje 2019 lze hodnotit kladně.

 

V následujících květnových  dnech proběhly oslavy k 74. výročí ukončení II. světové války, dne vítězství a porážky Německého fašismu. Při oslavách byla vyzvednuta hlavní úloha Rudé armády, která se nejvíce podílela na porážce fašistických režimů a přisluhovačů v čele s Hitlerem. S úctou a pokorou bylo položeno mnoho květů u pomníků a hrobů padlých vojáků RA, vzdána úcta při vzpomínkách a projevech všem, kteří se  na vítězství podíleli.

 

Ve dnech 24. -  25. 5. 2019 se uskutečnily na území ČR volby do EP 2019. Obyvatelé celé EU volili své zástupce do EP na dalších pět let.  KSČM – Česká levice společně, KL č. 9 postavila 21 kandidátů s účastí i dalších levicových osobností. Jsou zde zastoupeny osobnosti z KSČ a SDS. V předvolební kampani bylo na okrese Znojmo rozdáno celkem do domácností 20 tis. Volebních novin s letáčky kandidátů. Dne 22. 5. 2019 se uskutečnila ve Znojmě celostátní volební štafeta s kandidáty KSČM. Na akci byli přítomni Dagmar Švendová, Anna Vaculíková, Eva Badinková a Josef Jordán. Společně se štábem OV procházeli městem Znojmem a zvali občany k volbám. Současně osloveným rozdali volební materiál s drobnými dárky. Na okr. Znojmo se nepodařilo KSČM docílit výsledku nad 10 %, / 9,47%/ přesto, že zde byla účast voličů  26,00 %.

autor: Miroslav Vlašín, předseda OV KSČM
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena