OV KSČM Znojmo

Sokolská 2048/28

669 02 Znojmo

GPS: 48°51ˇ31.232" N,

            16°3´12.166 "E

  

Kontakty:

tel.: +420 515 224 501

       +420 734 430 372

e-mail: 

ov.znojmo@kscm.cz    

redakce www stránek:

webznojmo@volny.cz   

 

Předseda Okresního výboru:      

vm

  Vlašín Miroslav 

 

poslanecké dny  

Doc.PhDr.Miroslav 

Grebeníček Csc.

každé pondělí  09,00 – 14,00 

(po domluvě)

Poslanecké dny se konají

v budově OV KSČM

Znojmo, Sokolská 28.

Telefon 515 224 501  

asistent poslance: Radomír Silber PhD.

-telefon 607 921 447

                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                        ěj. 

INFO

  Zástupný problém

  Levici je vlastní věcnost a kritické myšlení 

Podvody s projektem Paměť národa

 Jak vlasovci pomáhali pražským povstalcům

 

Počasí ve Znojmě

bouřkové oblasti on line

letecký provoz on line

Znojmo KSČMMajáksrpen 2019

srpen 2019

Vážené soudružky a soudruzi, vážení přátelé.

(3.9.2019)

       Letošní dovolená  a doba prázdnin skončila a všechny nás čekají v dalších měsících  určité úkoly a povinnosti. Dva  slunečné,  ale i místy deštivé   měsíce uplynuly  a  výrazně se podepsaly na zemědělské výrobě i vinařství. Sklizeň obilovin  a  dalších  komodit byla přes sucho průměrná a nelze si stěžovat. Vinaři si v současné době úrodu pochvalují a přejí si, aby vše vydrželo  a  hrozny správně dozrály. Horší je stav našich  jehličnatých lesů. Při  průjezdu naší vlastí se všichni setkávají s katastrofálním pohledem do krajiny, kde drtivá většina jehličnanů uschla, nebo byla napadena kůrovcem. Tisíce hektarů lesů  je vykáceno a  okolní příroda  vypadá  jako mrtvá  měsíční krajina.  Je  trestuhodné jak  fanatičtí zelení svými nátlakovými akcemi a svým neurvalým chováním vůči boji s kůrovcem zničili naší přírodu, zejména naše krásné jehličnaté lesy. Za tuto vědomou  devastaci  by měli   zelení - barbaři nést právní odpovědnost. V minulosti se dařilo  státním lesům boj  s kůrovcem vyhrávat. Až posledních 30 let se v důsledku  nátlaku  zelených a suchu  již  nedaří situaci  zvládnout.

      

           Vážení, v době prázdnin utichly demonstrace proti vládě,  na kterých se podílela mládež. ČSSD stále řešila odvolání ministra kultury Staňka a jmenování  nového všeuměla Šmardu. Nechutné divadelní představení  ČSSD ukázalo, že tato politická strana je v rozkladu a měla by ukončit svoji činnost. Na levém demokratickém spektru by měla zůstat a bojovat za  neprivilegované občany  autentická levice, demokratická KSČM.  Jen poctivá a dlouhodobá reálná a  racionální levicová politika pomůže překonat  současnou  krizi levice. Blížící se krajské a senátní volby v roce 2020 rozdají opět politické karty. Nedemokratická fašistická pravice v čele s ODS, Lidovci, TOP, Piráty a dalšími subjekty pražské kavárny stupňují již dnes předvolební boj v dehonestaci a  žalobami  na funkci prezidenta Zemana a zpochybňují  dnešní vládu ANO s Babišem. V tomto si libuje 35 bláznivých senátorů, kteří chtějí prezidenta obvinit z vlastizrady. ČSSD  se  v tom plácá v objetí svých vlastních problémů a vzájemných vnitrostranických bojů o moc v umírající  straně. Další tahanice je kolem schvalování státního rozpočtu na rok 2020. ČSSD si nárokuje další desítky miliard. Kde nato vše vzít. Uberme na ministerstvu obrany 100 mil. Kč a dejme je na školy, zdravotnictví, sociální oblast, sport a nekupujme americké šuntové brakové vrtulníky a obrněná vozidla. Vystupme z NATO a nepodporujme války a naše žoldáky,  kteří bojují za zájmy USA.

        

        Současně by se měli mít na pozoru voliči, starší občané-důchodci. Pro ně se připravují opatření  z pravicové nedemokratické  strany, zejména od  feťáků -  Pirátů a mafiánů z ODS, TOP, STAN, SPD  v chystané  formě, že zruší důchody a zavedou pro důchodce  potravinové lístky, zabaví jim byty i domy a přestěhují důchodce do důchodcovských lágrů, kde můžou  z milosti dožít  v útrapách svůj život. Takto se připravuje fašistická nedemokratická pravice na staré lidi, kteří jsou jim na obtíž. Něco podobně ohavného, zde  již bylo v minulosti  myšleno a vysloveno některými jedinci, najdi si svého komunistu a zabij ho. Je to pro nás starší občany-důchodce poučné varování k dalším volbám. Proto  nevolte  fašizující nedemokratickou pravici v čele s ODS, Piráty, TOP, STAN, SPD a dalšími,   pokud chcete   zbytek života prožít důstojně v klidu a zdraví, mezi svými přáteli a rodinou.

        

       Ve světové politice se opět jako slon v porcelánu pohybuje diktátor-fašista  americký prezident D. Tramp. Opět svojí válečnou politikou vyhrožuje demokratickému a  mírovému světu válkou, násilím, diktáty a sankcemi. Staví se do role Hitlera, který vytvářel zrůdnou a krvavou ideji ,,jen Německo je vrchol světa,,. Někteří poskoci a podlízavci USA  mlčí, nevidí největší  masivní  hrůzné porušování lidských práv v USA, stavby různých zdí, vyhánění  a  pronásledování  lidí  těch  jiných ras. Mlčí k různým krvavým převratům  a válečným konfliktům,  které USA v současnosti vedou. NATO, EU  a  další  vazalové  mlčí a  čekají, na  možnou lacinou kořist. Ten velký Albion se potácí v další  parlamentní a vládní krizi s novým šéfem Borisem Johnsonem, který prý je údajně novým Trampem.  Klademe si otázku,  kam se ubírá celý svět?  Máme mít oprávněnou  obavu v roce 2020, že nastane globální  zlom a  svět se bude opět ubírat  po 75 letech relativního klidu  k válečnému běsnění.  Protestujme a bojujme všichni společně  proti válce, za mírový  život dokud je ještě čas. Tramp, USA, NATO, ale i   další  válečníci nás nesmí předběhnout a porazit.

        

          I naše  každoroční společná setkání občanů a mládeže na pomezí ČR a SR jsou jedním  mírovým  krokem v tomto boji. Letošní   tradiční  setkání se uskutečnilo v Dubňanech v sobotu  dne  17. 8. 2019 od 12.00 hodin a bylo hodnoceno velmi pozitivně. Z okr. Znojmo bylo přítomno kolem 90 účastníků, kteří přijeli 2 autobusy.

V poslední době opět zahájili křižácké  tažení proti ČR  sudetští Němci, naši vlastizrádci,  ale i domácí velmi závažné soudní rozhodnutí o vydání  restitučního  majetku  bývalému vojáku Wermachtu a  gestapa Karlu Des Fours Walderode. Jedná se jasný pokus prolomit Dekrety prezidenta E. Beneše, změnit ústavní a právní řád suvereního státu ,,ČR,,. Jedná se o vlastizrádné  rozhodnutí v jednání soudce, pokus o rozvrácení a zničení právního státu  po 30 letech  vládnutí  soudní mafie a politických  vlastizrádců  v  kapitalistické  nesvobodě. Je to opět historické varování pro naše budoucí  generace, že nacismus a fašismus se opět vrací do našeho prostoru. Jak proto chápat budoucnost ve vzájemném pochopení soužití národů Evropy v  dodržování  ústavních zákonů a suverenity států. Dekrety jsou prolomeny?!.                                                                                                

        

         Od konce srpna již mohou v ZO KSČM na okrese probíhat VČS.  Zde projednáme dokumenty týkající se úprav Stanov KSČM, ekonomiky a  organizačního  řízení strany, přípravy  nového  politického programu KSČM a přípravy voleb. Uvedené dokumenty obdrží ZO společně s hlášením o konání VČS. Do konce listopadu 2019 je nutné hlášení o VČS odevzdat na OV KSČM Znojmo. V průběhu porad předsedů a VČS  ZO je možné diskutovat k uvedeným dokumentům, navrhnout připomínky a náměty, které budou podkladem pro jednání XI. sjezdu KSČM v roce 2020. Současně budeme navrhovat kandidáty pro krajské a senátní volby, které se uskuteční na podzim roku 2020. Kandidáti, kteří budou navrženi do kraje, případně senátu projedná a  schválí okresní konference, případně ÚV. Je potřeba navrhovat známé osobnosti, které se svoji kandidaturou budou souhlasit.

OV KSČM ve Znojmě věří, že společnou prací a výběrem splníme požadované ukazatele a vybereme schopné kandidáty. Do další stranické práce Vám všem přejeme hodně úspěchů.vm                                                                                                                                                                    

                     Akce  konané  v měsíci  září  2019.

 

Září:     dne 7. 9. 2019, od 13,00 hod. akce Slovensko, Varín, Strečno.

 

            dne 25. 9. 2019, od 15.00 hod. Znojemský burčák – KD Oblekovice       

 

            dne 1. 9. - zahájení konání VČS ZO KSČM na okr. Znojmo.

 

autor: Miroslav Vlašín, předseda OV KSČM
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena